ŠPA: Sevilja i Depor do pobjede u finišu!

Fudbaleri Sevilje pobedili su na svom terenu Alaves sa 2:1 u sedmom kolu Primere i tako se probili u vrh tabele Primere.

Fudbal 02.10.2016 | 00:15
Sva tri gola postignuta su u završnici meča, a Sevilja je do pobede došla u nadoknadi vremena.

Prvo je Visam Ben Jeder doveo domaćina u vodjstvo, da bi Viktor Lagvardija doneo Alavesu izjednačenje u 84. minutu, posle kornera koji je izveo srpski internacionalac Aleksandar Pantić.

Sevilja je trijumfovala novim golom Ben Jedera, u drugom minutu nadoknade. Sevilja sada ima 14 bodova i trenutno je druga, dok je Alaves ostao 11. sa devet bodova.

Fudbaleri Osasune i Las Palmasa odigrali su 2:2, što je rezultat koji ne odgovara ni jednoj ekipi.

Osasuna je vodila 2:0 na poluvremenu, ali je Las Palmas prvo smanjio, a onda i u nadoknadi vremena došao do boda posle gola iz odbitka. Domaćin je tako ostao bez pobede ove sezone i nalazi se na pretposlednjem mestu sa tri boda iz sedam kola.

Las Palmas je vrlo dobro počeo sezonu, ali mu je ovo treća utakmica bez trijumfa, posle jednog poraza i dva remija, tako da nije uspeio da se vrati medju prvih šest, iako ima utakmicu više.

Fudbaleri Deportiva ostvarili su drugu pobedu u Primeri ove sezone, pošto su večeras u Korunji pobedili Sporting iz Hihona sa 2:1. Ovo je Deportivu prva pobeda posle one ostvarene u prvom kolu takmičenja, a do nje je došao golom Rajana Babela u 92. minutu meča. Odmah posle toga sudija je odsvirao kraj, i ekipa iz Korunje je prekinula niz od pet mečeva bez pobede.

Deportivo je sada 12. sa osam bodova. Sportingu je ovo bio četvrti uzastopni poraz i sada je pao na 15. mesto sa sedam bodova.