ОИ - одбојка: Аргентинци срушили Русе, Амери у каналу!

Олимпијски шампион из Лондона, селекција Русије, поражена од Аргентине у другом колу олимпијског турнира у Рију. Иран намучио свјетске прваке.

Остали спортови 10.08.2016 | 17:30
Руски одбојкаши почели су одбрану олимпијског злата побједом над Кубом, међутим, већ у другом колу су доживјели пораз.

Боља од Русије била је Аргентина која је славила резултатом 3:1 (25:18, 18:25, 25:18, 25:21).

Шампиони из Лондона послије вођства Аргентине 1:0 у сетовима, реванширали су се у другом сету који су добили 25:18.

У трећем сету виђена је изједначена борба све до резултата 13:13, након чега су се «гаучоси» одлијепили и потом добили овај сет са 25:18.

Имали су Руси у четвртом сету пет поена предности, било је 14:9, потом су отишли на тајм аут са предношћу 16:13, међутим само неколико минута касније су стали.

Аргентина је на 20:20 серијом од 4:0 стигла до меч лопте. Руси су поеном Кљуке само одложили пораз, а потом направили грешку и изгубили сет за 25:21 и укупну побједу Аргентине 3:1.

У истој групи селекција Ирана намучила је свјетске прваке, Пољаке и стигла до првог бода поразом 3:2 у сетовима.

Египат је са 3:0 савладао Кубу, једину селекцију без бодова у овој групи.

У Групи А Италија и Бразил су на челу табеле са по двије побједе. Освајач сребра на прошлим олимпијским играма у Лондону, екипа Бразила, у другом колу са 3:1 побиједила је Канаду, док је Италија истим резултатом савладала САД у мечевима другог кола.

Американцима, златној селекцији на играма у Пекингу,  ово је већ други пораз, послије почетног неуспјеха против Канаде, ти резултатом 3:0.

Селекција САД у сљедећем колу игра против Бразила, а у случају пораза сламку спаса за пролаз у четвртфинале мораће да потраже у дуелу са Французима.