OI - odbojka: Argentinci srušili Ruse, Ameri u kanalu!

Olimpijski šampion iz Londona, selekcija Rusije, poražena od Argentine u drugom kolu olimpijskog turnira u Riju. Iran namučio svjetske prvake.

Ostali sportovi 10.08.2016 | 17:30
Ruski odbojkaši počeli su odbranu olimpijskog zlata pobjedom nad Kubom, međutim, već u drugom kolu su doživjeli poraz.

Bolja od Rusije bila je Argentina koja je slavila rezultatom 3:1 (25:18, 18:25, 25:18, 25:21).

Šampioni iz Londona poslije vođstva Argentine 1:0 u setovima, revanširali su se u drugom setu koji su dobili 25:18.

U trećem setu viđena je izjednačena borba sve do rezultata 13:13, nakon čega su se «gaučosi» odlijepili i potom dobili ovaj set sa 25:18.

Imali su Rusi u četvrtom setu pet poena prednosti, bilo je 14:9, potom su otišli na tajm aut sa prednošću 16:13, međutim samo nekoliko minuta kasnije su stali.

Argentina je na 20:20 serijom od 4:0 stigla do meč lopte. Rusi su poenom Kljuke samo odložili poraz, a potom napravili grešku i izgubili set za 25:21 i ukupnu pobjedu Argentine 3:1.

U istoj grupi selekcija Irana namučila je svjetske prvake, Poljake i stigla do prvog boda porazom 3:2 u setovima.

Egipat je sa 3:0 savladao Kubu, jedinu selekciju bez bodova u ovoj grupi.

U Grupi A Italija i Brazil su na čelu tabele sa po dvije pobjede. Osvajač srebra na prošlim olimpijskim igrama u Londonu, ekipa Brazila, u drugom kolu sa 3:1 pobijedila je Kanadu, dok je Italija istim rezultatom savladala SAD u mečevima drugog kola.

Amerikancima, zlatnoj selekciji na igrama u Pekingu,  ovo je već drugi poraz, poslije početnog neuspjeha protiv Kanade, ti rezultatom 3:0.

Selekcija SAD u sljedećem kolu igra protiv Brazila, a u slučaju poraza slamku spasa za prolaz u četvrtfinale moraće da potraže u duelu sa Francuzima.