Ovako će izgledati đačke uniforme za učenike
Danas smo izabrali najpovoljnijeg ponuđača za projekat đačkih uniformi za sve osnovne škole na teritoriji Banjaluke.
Republika Srpska 01.06.2026 | 18:58
Ovo je poručio gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković.
Ovim korakom nastavlja se realizacija projekta koji je dio kampanje „Generacija bistre glave“, kako je naveo gradonačelnik – sa ciljem da u našim školama u prvi plan vratimo znanje, rad, drugarstvo i prave vrijednosti, a ne materijalne razlike među učenicima.
-Istovremeno, izabran je i najpovoljniji ponuđač za nabavku ormarića za osnovne škole, kako bismo olakšali đačke torbe našim školarcima. Radimo i na nabavci polica na kojima će se, prije nastave, odlagati mobilni telefoni učenika. Sve ovo radimo, jer znamo da je obrazovanje najveća investicija u budućnost naše djece i našeg grada – zaključio je gradonačelnik.
(BN) Foto: GU BL

Komentari / 28
Ostavite komentarhahahehe
01.06.2026 19:28Sve ovo radimo, jer znamo da je obrazovanje najveća investicija u budućnost naše djece i našeg grada – zaključio je gradonačelnik. Iskusan dečko, nema šta. Ima decu i školovan je.
ODGOVORITEMeNAGER
01.06.2026 19:29Ala i oce se mame naprati tih belih kragni
ODGOVORITEAbc
01.06.2026 21:39Hahahaha
Re abc
03.06.2026 10:20Bas je hahaha. Zar nevidis da mali ima dobre temelje to mu je jedan korak i uslov puta ka EU bice bolji djaci ako imaju uniformu ko vojska ili policija. Odma ih od malena ograničiti. Koliko je izgubljen da nezna da je to staro vrijeme uniforme za djecu davna prošlost. Nek nosi šta ko hoce naravno pristojno a nek bude pošten primjeran nepristrasan i izraste u čovjeka dobrog radnika ili naučnika .
Skola
01.06.2026 19:32Postoji li kod Nas ministarstvo za skolstvo? Oni trebaju raditi na republickom nivou, da u cijeloj Rep.Srps. bude jedan zakonu za sve ucenike,a ne djeliti Po gradovima. Svasta
ODGOVORITERe
02.06.2026 06:11Postoji ministarstvo prosvjete i kulture. Na čelu ministarstva neko ko je kupio diplomu. Draško bar nije kupio diplomu. Toliko o obrazovanju. Djecu treba uniformi sati jer stvarno u školu idu polugoli, pogotovo djevojčice. U moje vrijeme u školi su bile uniforme (kecelje), do srednje škole.
Vesna
01.06.2026 19:38U tom tvom gradu ništa uređeno nije. Baš ništa.. Od parkinga, parkova, kontejbera smeća, gradskog saobraćaja, katastrofa. Gore kod bolnice haos..
ODGOVORITEEeeee
01.06.2026 19:38Nepraktično totalno, treba olakšati za djecu i roditelje.Kako su nekad izgledale ,mogle su da izdrže sedam dana i sedmično da se peru.
ODGOVORITEOli
01.06.2026 19:38I treba.Dok smo nosili kecelje bili smo svi jednaki.Djeca dolaze u ṣ̌kolu ko da idu na treninge,cure u helankama,goli stomaci.Strasno
ODGOVORITE0000
01.06.2026 19:41Treba, ostaviti mogućnost da sami roditelji, sašiju svojoj djeci to će biti mnogo, jeftinije.Ko ima više djece,da uzimaju međusobno.a da bude praktično, kao nekad nosilo kod nas.
ODGOVORITEXyz
02.06.2026 11:42Aj ne lupaj. Ako svako bude sio onda ce biti razlicite. Poenta je u jednakosti medju djecom. Ne volim Draska, ne volim ni ove druge, ali ovo je projekat koji bar ima nekog smisla. Jest da ce se trecina ugraditi al nek bar nema razlike medju djecom
Хм
01.06.2026 19:49E da vidim nešta da i ti odradiš al baš pametno za našu BL al prevashodno za dječicu.
ODGOVORITEXxxxx
01.06.2026 19:53Boze mili, kakav je ovo fanatik. Pa sta bi radio da jw obrazovan, nacitan ,da stvarno nesto zna?
ODGOVORITEStranac
01.06.2026 19:56Sta ti znas sta je uniforma,ako se ugledaju na tebe,ostace nepismeni.Tvoja skola za danasnje vrijeme je ko nekad tecaj.I ne grlu tudju djecu,da volis djecu ostvario bi se kao roditelj.Mnogima je tvoje ponasanje ogavno.
ODGOVORITEZnanje
01.06.2026 20:00Projekat za svaku pohvalu. Projekat dugorocno ima veću drustvenu korist nego OC Jahorina i atoput Banjaluka Mliniste.
ODGOVORITEZograf
01.06.2026 20:11Taj put pored puta Doboj Zenica ima jedino ekonomsko opravdanje. Ovaj projekat je kao i sve njegovo,šminka,juče sam bio u gradu,kao da jašem konja,a vozim po centru,katastrofa,šta je uradio od BL
БВРС
01.06.2026 20:45Ово је чиста злоупотреба дијеце??? Овај средњошколац све ради да би се дочепао владавине и предсједничке фотеље!!! Али прочитан си као Буквар!!!
Nada
01.06.2026 20:01!slazem se za skolske uniforme. Mi smo sve iz one drzave ukinuli a trebali smo sto je dobro ostavi a sto nevalja mjenjaj. Svaka cast za ovo!
ODGOVORITEDžo
01.06.2026 20:38Ajde baba odmori!!! Pustite djecu da budu svoji!!!
Tihomir BL
01.06.2026 20:05Super je sve.Samo mobilne treba odlagati čim udju u školu i vraćati kad krenu kući.Da se djeca igraju,druže na odmoru izmedju časova.
ODGOVORITENapokon
01.06.2026 20:31To je ono što nam treba,da su nam djeca sva jednaka,bez razlika u odijevanju i slično,olakšati školske torbe, slušajte narod šta je potrebno, otvarajte fabrike, zadržite mlade, zaustavite dolazak migranata
ODGOVORITEKlinac
01.06.2026 20:39Prvo uniforme za sve zaposlene u javnom sektoru pa onda smarajte djecu!!!
ODGOVORITEA Vukana
01.06.2026 20:40CIK kazni kada se slika sa maturantima!?!
ODGOVORITEEvropa
01.06.2026 20:42I vi za Evropu, raznolikost, itd...Za vas u RS je samo Sjeverna Koreja I dio Rusije...
ODGOVORITEPrijedorčanka
01.06.2026 20:57Prelijep dizajn i boje uniforme! Bravo!
ODGOVORITELeteci tranvaj
01.06.2026 22:45Interesantno
ODGOVORITEIstina i laz
02.06.2026 20:38Trebalo bi predloziti da i svi politicari nose iste uniforme sa horizontalnim linijama plavo bijele boje i da na Tunjicama i Foci drze Skupstinu.
ODGOVORITEBL26
04.06.2026 11:22POTPUNI PROMASAJ. GODINA 2026! GDJE U SVIJETU TO IMA?
ODGOVORITE