Ovako će izgledati đačke uniforme za učenike

Danas smo izabrali najpovoljnijeg ponuđača za projekat đačkih uniformi za sve osnovne škole na teritoriji Banjaluke.

Republika Srpska 01.06.2026 | 18:58
Ovako će izgledati đačke uniforme za učenike

Ovo je poručio gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković.

Ovim korakom nastavlja se realizacija projekta koji je dio kampanje „Generacija bistre glave“, kako je naveo gradonačelnik – sa ciljem da u našim školama u prvi plan vratimo znanje, rad, drugarstvo i prave vrijednosti, a ne materijalne razlike među učenicima.

-Istovremeno, izabran je i najpovoljniji ponuđač za nabavku ormarića za osnovne škole, kako bismo olakšali đačke torbe našim školarcima. Radimo i na nabavci polica na kojima će se, prije nastave, odlagati mobilni telefoni učenika. Sve ovo radimo, jer znamo da je obrazovanje najveća investicija u budućnost naše djece i našeg grada – zaključio je gradonačelnik.

(BN) Foto: GU BL 

Komentari / 28

Ostavite komentar
Name

hahahehe

01.06.2026 19:28

Sve ovo radimo, jer znamo da je obrazovanje najveća investicija u budućnost naše djece i našeg grada – zaključio je gradonačelnik. Iskusan dečko, nema šta. Ima decu i školovan je.

ODGOVORITE
Name

MeNAGER

01.06.2026 19:29

Ala i oce se mame naprati tih belih kragni

ODGOVORITE
Name

Abc

01.06.2026 21:39

Hahahaha

Name

Re abc

03.06.2026 10:20

Bas je hahaha. Zar nevidis da mali ima dobre temelje to mu je jedan korak i uslov puta ka EU bice bolji djaci ako imaju uniformu ko vojska ili policija. Odma ih od malena ograničiti. Koliko je izgubljen da nezna da je to staro vrijeme uniforme za djecu davna prošlost. Nek nosi šta ko hoce naravno pristojno a nek bude pošten primjeran nepristrasan i izraste u čovjeka dobrog radnika ili naučnika .

Name

Skola

01.06.2026 19:32

Postoji li kod Nas ministarstvo za skolstvo? Oni trebaju raditi na republickom nivou, da u cijeloj Rep.Srps. bude jedan zakonu za sve ucenike,a ne djeliti Po gradovima. Svasta

ODGOVORITE
Name

Re

02.06.2026 06:11

Postoji ministarstvo prosvjete i kulture. Na čelu ministarstva neko ko je kupio diplomu. Draško bar nije kupio diplomu. Toliko o obrazovanju. Djecu treba uniformi sati jer stvarno u školu idu polugoli, pogotovo djevojčice. U moje vrijeme u školi su bile uniforme (kecelje), do srednje škole.

Name

Vesna

01.06.2026 19:38

U tom tvom gradu ništa uređeno nije. Baš ništa.. Od parkinga, parkova, kontejbera smeća, gradskog saobraćaja, katastrofa. Gore kod bolnice haos..

ODGOVORITE
Name

Eeeee

01.06.2026 19:38

Nepraktično totalno, treba olakšati za djecu i roditelje.Kako su nekad izgledale ,mogle su da izdrže sedam dana i sedmično da se peru.

ODGOVORITE
Name

Oli

01.06.2026 19:38

I treba.Dok smo nosili kecelje bili smo svi jednaki.Djeca dolaze u ṣ̌kolu ko da idu na treninge,cure u helankama,goli stomaci.Strasno

ODGOVORITE
Name

0000

01.06.2026 19:41

Treba, ostaviti mogućnost da sami roditelji, sašiju svojoj djeci to će biti mnogo, jeftinije.Ko ima više djece,da uzimaju međusobno.a da bude praktično, kao nekad nosilo kod nas.

ODGOVORITE
Name

Xyz

02.06.2026 11:42

Aj ne lupaj. Ako svako bude sio onda ce biti razlicite. Poenta je u jednakosti medju djecom. Ne volim Draska, ne volim ni ove druge, ali ovo je projekat koji bar ima nekog smisla. Jest da ce se trecina ugraditi al nek bar nema razlike medju djecom

Name

Хм

01.06.2026 19:49

E da vidim nešta da i ti odradiš al baš pametno za našu BL al prevashodno za dječicu.

ODGOVORITE
Name

Xxxxx

01.06.2026 19:53

Boze mili, kakav je ovo fanatik. Pa sta bi radio da jw obrazovan, nacitan ,da stvarno nesto zna?

ODGOVORITE
Name

Stranac

01.06.2026 19:56

Sta ti znas sta je uniforma,ako se ugledaju na tebe,ostace nepismeni.Tvoja skola za danasnje vrijeme je ko nekad tecaj.I ne grlu tudju djecu,da volis djecu ostvario bi se kao roditelj.Mnogima je tvoje ponasanje ogavno.

ODGOVORITE
Name

Znanje

01.06.2026 20:00

Projekat za svaku pohvalu. Projekat dugorocno ima veću drustvenu korist nego OC Jahorina i atoput Banjaluka Mliniste.

ODGOVORITE
Name

Zograf

01.06.2026 20:11

Taj put pored puta Doboj Zenica ima jedino ekonomsko opravdanje. Ovaj projekat je kao i sve njegovo,šminka,juče sam bio u gradu,kao da jašem konja,a vozim po centru,katastrofa,šta je uradio od BL

Name

БВРС

01.06.2026 20:45

Ово је чиста злоупотреба дијеце??? Овај средњошколац све ради да би се дочепао владавине и предсједничке фотеље!!! Али прочитан си као Буквар!!!

Name

Nada

01.06.2026 20:01

!slazem se za skolske uniforme. Mi smo sve iz one drzave ukinuli a trebali smo sto je dobro ostavi a sto nevalja mjenjaj. Svaka cast za ovo!

ODGOVORITE
Name

Džo

01.06.2026 20:38

Ajde baba odmori!!! Pustite djecu da budu svoji!!!

Name

Tihomir BL

01.06.2026 20:05

Super je sve.Samo mobilne treba odlagati čim udju u školu i vraćati kad krenu kući.Da se djeca igraju,druže na odmoru izmedju časova.

ODGOVORITE
Name

Napokon

01.06.2026 20:31

To je ono što nam treba,da su nam djeca sva jednaka,bez razlika u odijevanju i slično,olakšati školske torbe, slušajte narod šta je potrebno, otvarajte fabrike, zadržite mlade, zaustavite dolazak migranata

ODGOVORITE
Name

Klinac

01.06.2026 20:39

Prvo uniforme za sve zaposlene u javnom sektoru pa onda smarajte djecu!!!

ODGOVORITE
Name

A Vukana

01.06.2026 20:40

CIK kazni kada se slika sa maturantima!?!

ODGOVORITE
Name

Evropa

01.06.2026 20:42

I vi za Evropu, raznolikost, itd...Za vas u RS je samo Sjeverna Koreja I dio Rusije...

ODGOVORITE
Name

Prijedorčanka

01.06.2026 20:57

Prelijep dizajn i boje uniforme! Bravo!

ODGOVORITE
Name

Leteci tranvaj

01.06.2026 22:45

Interesantno

ODGOVORITE
Name

Istina i laz

02.06.2026 20:38

Trebalo bi predloziti da i svi politicari nose iste uniforme sa horizontalnim linijama plavo bijele boje i da na Tunjicama i Foci drze Skupstinu.

ODGOVORITE
Name

BL26

04.06.2026 11:22

POTPUNI PROMASAJ. GODINA 2026! GDJE U SVIJETU TO IMA?

ODGOVORITE