Vlada Republike Srpske se zadužila za 30,9 miliona KM

Vlada Republike Srpska zadužila se danas emisojom trezorskih zapisa na Banjalučkoj berzi za 30,9 miliona KM.

Republika Srpska 01.06.2026 | 14:19
Vlada Republike Srpske se zadužila za 30,9 miliona KM

Vlada Republike Srpske premašila je plan na aukciji, budući da je javnim pozivom bilo predviđeno zaduženje u iznosu 20 miliona KM.

Ukupan iznos pristiglih ponuda bio je 50.724.749,00 KM, a tačan iznos prihvaćenih ponuda je 30.905.235,30 KM. 

Na aukciji je postignuta jedinstvena ravnotežna cijena 99,0870 uz kamatu od 3,6958 posto.

Najviša ponuđena cijena bila je 99,5000 uz kamatu od 2,0156 postto, a najniža 99,0860 uz kamatu od 3,6999 posto.

Datum dospijeća zapisa je 01.09.2026.godine.

(BN) Foto: BN

Komentari / 32

Ostavite komentar
Name

Popaj

01.06.2026 14:28

Sedmicno zaduzivanje RS od 30-500 miliona. Kockaju se na veliko a zalog je stanovnistvo!!! Jel ima kraj negdje?

ODGOVORITE
Name

Re

01.06.2026 15:06

Ima , izaci svi na izbore u oktobru i skinuti ovu ne narodnu vlast .

Name

Bilans

01.06.2026 16:54

Može li neko tačno objaviti (utvrditi) sa datumom i sumom koje su i zašto zadužili RS u zadnjih 25 godina odnosno koliko je ukupno duga i kamate vraćeno. Plašim se da je dug i kamata davno prešli vrijednost cijele RS.

Name

Re balans

01.06.2026 18:18

Pitaj ai.

Name

Re re svaka

02.06.2026 06:15

Vlast će uzimati kredite jer drugačije se ne može financirati. E sad, da li nam je ta vlast potrebna ti je nešto drugo. Tri su predsjednika a to je skupo Ali, imam prijedlog, zašto ne pet, ima se može se..

Name

Povecajte plate

01.06.2026 14:31

Hocete povecati plate sad, da ljudi ne odlaze iz ove bijede?

ODGOVORITE
Name

Re

01.06.2026 16:05

Kupuju se glasovi.

Name

...

01.06.2026 16:16

Pa ako povecaju plate, opet krecu poskupljenja. I ko ce da vraca ove dugove? Jeste vi glup narod jbt

Name

Da, povećati

01.06.2026 18:18

Onim partijskim zaposlenim, oni i glasaju za njih. Zato se svi učlaniti i plate super, od kredita.

Name

Karadoz

01.06.2026 14:34

Koji tempo, pa ovi se zaduzuju na sedmicnom nivou

ODGOVORITE
Name

DRAGAN

01.06.2026 14:56

SVE ŠTO SE VIŠE ZADUŽUJU SVE SU VIŠE BOGATIJI, A MI OBIČAN NAROD SVE SIROMAŠNIJI.

Name

Luka

01.06.2026 14:41

Ljudi odnosno radnici su otišli iz Republike Srpske u bjeli svjet da rade ostali ovi neradnici na buđżetu i penzioneri pa sad dižu kredit svaki treći dan još mslo će se kredit dizati svaki sat vremena. Da li me ovoj normalno jer da se bilo šta radi nebi dizali kredit. Nama ni bog ne može pomoći

ODGOVORITE
Name

Dragan

01.06.2026 14:41

Kad prije,prošle sedmice su u Londonu pozajmili 50 miliona?! Zadužujemo se brže od Ukrajine.I sličnost nam je što su najveće patriote uglavnom na ugodnim destinacijama dok u otadžbini sirotinja trpi.

ODGOVORITE
Name

blbl

01.06.2026 17:14

U Londonu su uzeli 500 miliona a ne 50

Name

Ре

01.06.2026 14:48

Ova BL berza i opstaje zbog vlade, akcije Telekoma danas i nema na berzi , nema trgovanja a direktorica se hvali kako je uspješna a akcije kad je došla u firmu bile oko 1,8 km a sad oko 1 km, koliko je umanjena vrijednost firme.

ODGOVORITE
Name

Mile

01.06.2026 14:53

Samo bahato! Osjetili da je kraj pa da se uzme i pokrade dok se može!

ODGOVORITE
Name

Blagostanje

01.06.2026 16:17

Ja da sam na mjestu opozicije, ja bi glasao za sadašnju vlast.Sta su zadužili nek imaju vremena da vrate.

Name

Www

01.06.2026 14:53

Boze. Sačuvaj. Koi su ovo mozgovi. Au

ODGOVORITE
Name

Vlada

01.06.2026 16:43

Nepismeni her neznaju ništa samo dug dug i lost dug

Name

Đoksi

01.06.2026 16:56

Ovom nema kraja približavaju se izbori osjetili da će na smeće trebaju pare za kupnju glasova i hapit još dok se može za lijekove im trebalo

Name

Peljave

01.06.2026 15:09

Ovako bi i djeca mogla voditi "vladu"!

ODGOVORITE
Name

Хаха

01.06.2026 15:39

A zašto ovako malo, ovo nam ne može biti ni do podne?!

ODGOVORITE
Name

Realno

01.06.2026 15:40

Pa to je ustaljeno zaduženje. Vlada se svaki mjesec zadužuje radi isplate penzija. Bez stalnih zaduženja Vlada ne može da servisira svoje obaveze.

ODGOVORITE
Name

Хаха

01.06.2026 17:39

Nije realno da se svaki mjesec zadužuje zbog penzija. Evo prošli i ovaj mjesec penzije su iste a sve što nam je pio dodijelio mi smo taj novac već vratili odnosno potrošili ovde u R Srpskoj. Nismo išli s tom penziom na putovanje oko svijeta već je dali za lijekove i koji litar mlijeka (ja i za 20-ak piva).To je to. Onda đe su te marune od prošle crkavice?

Name

Mi

01.06.2026 15:58

Dodik pere pare

ODGOVORITE
Name

Maks

01.06.2026 16:05

Malo je zemalja na svijetu koje nisu u kreditnim zaduženjima.Nije mi jasno šta je tu dramatično.

ODGOVORITE
Name

хххх

01.06.2026 16:18

сви раде оно што знају да раде.влада РС ништа друго незна да ради ,осим да диже кредите и да се задужује.и онда грбави додик изађе и прича како је наша економија стабилна.фуј народе за кога гласате.

ODGOVORITE
Name

Kreditno

01.06.2026 16:27

Zavisna vlada.

ODGOVORITE
Name

Boban

01.06.2026 16:36

Pa imali bar jedan dan dase kriminalci nisu zaduzili koim visi idade dase zaduzuju tu treba staviti zabranu

ODGOVORITE
Name

Ugi

01.06.2026 17:48

Treba uzimat pomalo,ali češće..

ODGOVORITE
Name

Kosta

01.06.2026 20:44

Radosna vjest reublika srpska.daje credit indiji od 200 miliona

ODGOVORITE
Name

ceca

02.06.2026 12:42

Vlada se zafuzuje za sve i svasta a gusi izrazito nerazvijene opstine kao sto je Krupa na Uni. Vlada gusi Projekat Basta sljezove boje koji treba da finasira a za koji dobija sredstva od Srbije a prosipa pricu kako nema para.Isto tako duguju svom narodu po presudjenim presudama i za to nemaju ali za svoje imaju na pretek.Sad je prilika da narod ih olovkom precrta.

ODGOVORITE