Vlada Republike Srpske se zadužila za 30,9 miliona KM
Vlada Republike Srpska zadužila se danas emisojom trezorskih zapisa na Banjalučkoj berzi za 30,9 miliona KM.
Republika Srpska 01.06.2026 | 14:19
Vlada Republike Srpske premašila je plan na aukciji, budući da je javnim pozivom bilo predviđeno zaduženje u iznosu 20 miliona KM.
Ukupan iznos pristiglih ponuda bio je 50.724.749,00 KM, a tačan iznos prihvaćenih ponuda je 30.905.235,30 KM.
Na aukciji je postignuta jedinstvena ravnotežna cijena 99,0870 uz kamatu od 3,6958 posto.
Najviša ponuđena cijena bila je 99,5000 uz kamatu od 2,0156 postto, a najniža 99,0860 uz kamatu od 3,6999 posto.
Datum dospijeća zapisa je 01.09.2026.godine.

(BN) Foto: BN

Komentari / 32
Ostavite komentarPopaj
01.06.2026 14:28Sedmicno zaduzivanje RS od 30-500 miliona. Kockaju se na veliko a zalog je stanovnistvo!!! Jel ima kraj negdje?
ODGOVORITERe
01.06.2026 15:06Ima , izaci svi na izbore u oktobru i skinuti ovu ne narodnu vlast .
Bilans
01.06.2026 16:54Može li neko tačno objaviti (utvrditi) sa datumom i sumom koje su i zašto zadužili RS u zadnjih 25 godina odnosno koliko je ukupno duga i kamate vraćeno. Plašim se da je dug i kamata davno prešli vrijednost cijele RS.
Re balans
01.06.2026 18:18Pitaj ai.
Re re svaka
02.06.2026 06:15Vlast će uzimati kredite jer drugačije se ne može financirati. E sad, da li nam je ta vlast potrebna ti je nešto drugo. Tri su predsjednika a to je skupo Ali, imam prijedlog, zašto ne pet, ima se može se..
Povecajte plate
01.06.2026 14:31Hocete povecati plate sad, da ljudi ne odlaze iz ove bijede?
ODGOVORITERe
01.06.2026 16:05Kupuju se glasovi.
...
01.06.2026 16:16Pa ako povecaju plate, opet krecu poskupljenja. I ko ce da vraca ove dugove? Jeste vi glup narod jbt
Da, povećati
01.06.2026 18:18Onim partijskim zaposlenim, oni i glasaju za njih. Zato se svi učlaniti i plate super, od kredita.
Karadoz
01.06.2026 14:34Koji tempo, pa ovi se zaduzuju na sedmicnom nivou
ODGOVORITEDRAGAN
01.06.2026 14:56SVE ŠTO SE VIŠE ZADUŽUJU SVE SU VIŠE BOGATIJI, A MI OBIČAN NAROD SVE SIROMAŠNIJI.
Luka
01.06.2026 14:41Ljudi odnosno radnici su otišli iz Republike Srpske u bjeli svjet da rade ostali ovi neradnici na buđżetu i penzioneri pa sad dižu kredit svaki treći dan još mslo će se kredit dizati svaki sat vremena. Da li me ovoj normalno jer da se bilo šta radi nebi dizali kredit. Nama ni bog ne može pomoći
ODGOVORITEDragan
01.06.2026 14:41Kad prije,prošle sedmice su u Londonu pozajmili 50 miliona?! Zadužujemo se brže od Ukrajine.I sličnost nam je što su najveće patriote uglavnom na ugodnim destinacijama dok u otadžbini sirotinja trpi.
ODGOVORITEblbl
01.06.2026 17:14U Londonu su uzeli 500 miliona a ne 50
Ре
01.06.2026 14:48Ova BL berza i opstaje zbog vlade, akcije Telekoma danas i nema na berzi , nema trgovanja a direktorica se hvali kako je uspješna a akcije kad je došla u firmu bile oko 1,8 km a sad oko 1 km, koliko je umanjena vrijednost firme.
ODGOVORITEMile
01.06.2026 14:53Samo bahato! Osjetili da je kraj pa da se uzme i pokrade dok se može!
ODGOVORITEBlagostanje
01.06.2026 16:17Ja da sam na mjestu opozicije, ja bi glasao za sadašnju vlast.Sta su zadužili nek imaju vremena da vrate.
Www
01.06.2026 14:53Boze. Sačuvaj. Koi su ovo mozgovi. Au
ODGOVORITEVlada
01.06.2026 16:43Nepismeni her neznaju ništa samo dug dug i lost dug
Đoksi
01.06.2026 16:56Ovom nema kraja približavaju se izbori osjetili da će na smeće trebaju pare za kupnju glasova i hapit još dok se može za lijekove im trebalo
Peljave
01.06.2026 15:09Ovako bi i djeca mogla voditi "vladu"!
ODGOVORITEХаха
01.06.2026 15:39A zašto ovako malo, ovo nam ne može biti ni do podne?!
ODGOVORITERealno
01.06.2026 15:40Pa to je ustaljeno zaduženje. Vlada se svaki mjesec zadužuje radi isplate penzija. Bez stalnih zaduženja Vlada ne može da servisira svoje obaveze.
ODGOVORITEХаха
01.06.2026 17:39Nije realno da se svaki mjesec zadužuje zbog penzija. Evo prošli i ovaj mjesec penzije su iste a sve što nam je pio dodijelio mi smo taj novac već vratili odnosno potrošili ovde u R Srpskoj. Nismo išli s tom penziom na putovanje oko svijeta već je dali za lijekove i koji litar mlijeka (ja i za 20-ak piva).To je to. Onda đe su te marune od prošle crkavice?
Mi
01.06.2026 15:58Dodik pere pare
ODGOVORITEMaks
01.06.2026 16:05Malo je zemalja na svijetu koje nisu u kreditnim zaduženjima.Nije mi jasno šta je tu dramatično.
ODGOVORITEхххх
01.06.2026 16:18сви раде оно што знају да раде.влада РС ништа друго незна да ради ,осим да диже кредите и да се задужује.и онда грбави додик изађе и прича како је наша економија стабилна.фуј народе за кога гласате.
ODGOVORITEKreditno
01.06.2026 16:27Zavisna vlada.
ODGOVORITEBoban
01.06.2026 16:36Pa imali bar jedan dan dase kriminalci nisu zaduzili koim visi idade dase zaduzuju tu treba staviti zabranu
ODGOVORITEUgi
01.06.2026 17:48Treba uzimat pomalo,ali češće..
ODGOVORITEKosta
01.06.2026 20:44Radosna vjest reublika srpska.daje credit indiji od 200 miliona
ODGOVORITEceca
02.06.2026 12:42Vlada se zafuzuje za sve i svasta a gusi izrazito nerazvijene opstine kao sto je Krupa na Uni. Vlada gusi Projekat Basta sljezove boje koji treba da finasira a za koji dobija sredstva od Srbije a prosipa pricu kako nema para.Isto tako duguju svom narodu po presudjenim presudama i za to nemaju ali za svoje imaju na pretek.Sad je prilika da narod ih olovkom precrta.
ODGOVORITE