БЛ: Вердер у финишу до опстанка, Ајнтрахт у баражу! Штутгарт испао!

Фудбалери Ајнтрахта у баражу ће се борити за опстанак у Бундеслиги, док ће Штутгарт и Хановер наредне сезоне наступати у Цвајти.

Фудбал 14.05.2016 | 22:30

Тим из Франкфурта поражен је 1:0 од Вердера на свом терену, екипи из Бремена у директном дуелу била је потребна победа за опстанак, а до злата вредних бодова стигала је поготком Ђилобођија у 88. Минуту.

Нирнберг у другој немачкој лиги заузима треће место и он ће бити противник Ајнтрахту у доигравању. Фрајбруг и Лајпциг нови су учесники Бундеслиге.

Штутгарт је са 3:1 поражен од Волфсбурга, Хановер је још раније изгубио шансе да остане у елити, а у последњем колу поражен је од Бајерна са 3:1, који је одбранио шампионску титулу.

Осим Бавараца, наредне сезоне у Лиги шампиона играће Борусија из Дортмунда која је одиграла 2:2 са Келном, као и Бајер који је са 3:2 савладао Инголштат. Други погодак за “јарчеве” постигао је српски фудбалер Милош Јојић у 43. Минуту.

У квалификације за најелитније европско клупско такмичење ће Борусија из Менхенгладбаха после победе над Дармштатом у гостима 2:0.

Директан пласман у Лигу Европе изборили су Шалке и Мајнц. Тим из Гелзенкрихена победио је Хофенхајм у гостима са 4:1, а Мајнц је одиграо без голова са Хертом. Аугсбург је поражен од Хамбургера 3:1.