BL: Verder u finišu do opstanka, Ajntraht u baražu! Štutgart ispao!

Fudbaleri Ajntrahta u baražu će se boriti za opstanak u Bundesligi, dok će Štutgart i Hanover naredne sezone nastupati u Cvajti.

Fudbal 14.05.2016 | 22:30

Tim iz Frankfurta poražen je 1:0 od Verdera na svom terenu, ekipi iz Bremena u direktnom duelu bila je potrebna pobeda za opstanak, a do zlata vrednih bodova stigala je pogotkom Đilobođija u 88. Minutu.

Nirnberg u drugoj nemačkoj ligi zauzima treće mesto i on će biti protivnik Ajntrahtu u doigravanju. Frajbrug i Lajpcig novi su učesniki Bundeslige.

Štutgart je sa 3:1 poražen od Volfsburga, Hanover je još ranije izgubio šanse da ostane u eliti, a u poslednjem kolu poražen je od Bajerna sa 3:1, koji je odbranio šampionsku titulu.

Osim Bavaraca, naredne sezone u Ligi šampiona igraće Borusija iz Dortmunda koja je odigrala 2:2 sa Kelnom, kao i Bajer koji je sa 3:2 savladao Ingolštat. Drugi pogodak za “jarčeve” postigao je srpski fudbaler Miloš Jojić u 43. Minutu.

U kvalifikacije za najelitnije evropsko klupsko takmičenje će Borusija iz Menhengladbaha posle pobede nad Darmštatom u gostima 2:0.

Direktan plasman u Ligu Evrope izborili su Šalke i Majnc. Tim iz Gelzenkrihena pobedio je Hofenhajm u gostima sa 4:1, a Majnc je odigrao bez golova sa Hertom. Augsburg je poražen od Hamburgera 3:1.