СЛС: Звезда сигурна, Чука у паду, Борац без Европе!

Фудбалери Црвене звезде победили су Радник у Сурдулици, док је Чукарички наставио са лошим резултатима у финишу сезоне.

Фудбал 14.05.2016 | 22:00

Звезда је у првом мечу шестог кола плеј-офа преокренула на 4:1, Чукарички је изгубио на Вождовцу 2:0, а Војводина је истим резултатом савладала чачански Борац.

Управо су Новосађани стигли ’Брђане’ на трећој позицији, обе екипе имају по 36 бодова, али је Чукарички испред због већег броја бодова у регуларном делу сезоне.

Овим поразом Борац се опростио борбе за Европу јер два кола пре краја има недостижних седам бодова мање од споменутог двојца.

Војводина је у Новом Саду победила са 2:0, а повела је већ у петом минуту преко Синише Бабића. Нови тријумф који је ’лале’ довео на корак до Европе потврдио је Никола Ашћерић у финишу утакмице.

Изабраници Ненада Лалатовића сада имају исти број бодова као Чукарички, који је претрпео трећи узастопни пораз после везаних тријумфа над Партизаном и Црвеном звездом. Јован Стојановић довео је Вождовац у вођство у 46. Минуту, а средином другог полувремена играч Чукаричког Ђорђе Ђурић зарадио је искључење.

То је искористио Огњен Красић и потврдио тријумф ’Змајева’.

У трци је још Раднички из Ниша који ће у недељу имати шансу да се приближи ривалима ако победи Партизан на свом стадиону.

Црвена звезда је као гост победила Радник у Сурдулици са 4:1, иако је домаћин водио од 10. минута голом Милоша Делетића.

Преокрет шампиону Србије донели су Александар Катаи у 31. и 45, Уго Вијеира у 55. и Петар Орландић у 89. минуту.

Звезда има 48 бодова, 11 више од другопласираног Партизана.