SLS: Zvezda sigurna, Čuka u padu, Borac bez Evrope!

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Radnik u Surdulici, dok je Čukarički nastavio sa lošim rezultatima u finišu sezone.

Fudbal 14.05.2016 | 22:00

Zvezda je u prvom meču šestog kola plej-ofa preokrenula na 4:1, Čukarički je izgubio na Voždovcu 2:0, a Vojvodina je istim rezultatom savladala čačanski Borac.

Upravo su Novosađani stigli ’Brđane’ na trećoj poziciji, obe ekipe imaju po 36 bodova, ali je Čukarički ispred zbog većeg broja bodova u regularnom delu sezone.

Ovim porazom Borac se oprostio borbe za Evropu jer dva kola pre kraja ima nedostižnih sedam bodova manje od spomenutog dvojca.

Vojvodina je u Novom Sadu pobedila sa 2:0, a povela je već u petom minutu preko Siniše Babića. Novi trijumf koji je ’lale’ doveo na korak do Evrope potvrdio je Nikola Ašćerić u finišu utakmice.

Izabranici Nenada Lalatovića sada imaju isti broj bodova kao Čukarički, koji je pretrpeo treći uzastopni poraz posle vezanih trijumfa nad Partizanom i Crvenom zvezdom. Jovan Stojanović doveo je Voždovac u vođstvo u 46. Minutu, a sredinom drugog poluvremena igrač Čukaričkog Đorđe Đurić zaradio je isključenje.

To je iskoristio Ognjen Krasić i potvrdio trijumf ’Zmajeva’.

U trci je još Radnički iz Niša koji će u nedelju imati šansu da se približi rivalima ako pobedi Partizan na svom stadionu.

Crvena zvezda je kao gost pobedila Radnik u Surdulici sa 4:1, iako je domaćin vodio od 10. minuta golom Miloša Deletića.

Preokret šampionu Srbije doneli su Aleksandar Katai u 31. i 45, Ugo Vijeira u 55. i Petar Orlandić u 89. minutu.

Zvezda ima 48 bodova, 11 više od drugoplasiranog Partizana.