ШПА: Виљареал граби ка ЛШ, пораз Севиље!

Фудбалери Малаге и Еспањола одиграли су нерешено 1:1 у утакмици 31. кола шпанске Примере.

Фудбал 04.04.2016 | 13:00

Гости из Барселоне повели су у 11. минуту голом Папе Диопа после корнера који је извео Марко Асенсио.

Малага је полако преузимала иницијативу како је утакмица одмицала, да би потом у 45. минуту Виктор Санчес скривио једанаестерац, који је реализовао хрватски фудбалер Дује Чоп.

Претходно су Атлетик и Гранада у Билбау такође ремизирали 1:1, а умало да то буде случај и на мечу Еибара и Виљареала.

Ипак, ’Жута подморница’ прекинула је неугодан низ од четири меча без победе и славила је као гост са 2:1, па сада на четвртој позицији има 57 бодова, осам више од Селте, и све је ближа пласману у Лигу шампиона, први пут од сезоне 2008/2009.

Капа је сјајним ударцем са ивицне казненог простора донео Еибару вођство у 22. минуту, изједначио је Адријан у 35. минуту спровевши одбитак у празну мрежу, док је одлучујући погодак дао Роберто Солдадо у 50. минуту, из сумњиве ситуације на асистенцију управо Адријана.

Српски фудбалер Александар Пантић одиграо је цео меч за Еибар, док је у дресу ВИљареала Антонио Рукавина такође одиграо цео меч.

У последњем мечу дана Реал Сосиједад изненадио је Севиљу у гостима са 2:1. Баскијци су повели већ у другом минуту голом Бергаре на асистенцију Иљарамендија, а Кричовијак је у 34. минуту аутоголом дуплирао предност гостију.

У 51. минуту Бергара је скривио пенал, а сигурно га је извео Кевин Гамеиро. Управо је Бергара у 68. минуту добио други жути картон, али Севиља није успела да материјалзује бројчану надмоћ.

Најближи изједначењу били су преко Н’Зонзија, Гамеира и Банеге, али је Сосиједад ипак однео сва три бода из Андалузије.