ИТА: Интер изгубио с деветорицом, пораз и Михајловића!

Фудбалери Роме победили су Лацио са убедљивих 4:1, у римском дербију одиграном у оквиру у 31. колу Серије А.

Фудбал 04.04.2016 | 13:20

Гостујући тим на овом мечу у потпуности је надиграо Лацио и сада на трећем месту на табели има 63 бода, чак седам више од Фиорентине.

Дуел на Олимпику имао је два различита полувремена. У првом је виђен само гол Ел Шаравија у 15. минуту, а у наставку је било занимљивије.

Един Џеко је у 64. минуту погодио за 2:0, али је Пароло 15 минута пре краја смањио и учинио меч занимљвијим. Ипак, Флоренци и Пероти су оверили убедљиву победу гостију, а Хоедт је у надокнади зарадио и искључење.

Милан Бишевац одиграо је цео меч за Лацио, док је Филип Ђорђевић ушао у наставку.

Аталанта је победила Милан са 2:1, па сада тим Синише Михајловића на шестом месту има 49 бодова и далеко је од Европе. Адријано је у петом минуту искористио пенал и донео предност гостима, али су Пиниља и Гомес у наставку преокренули, па је Аталанта освојила три бода.

Кикс у 31. колу направила је Фиорентина која није успела да победи Сампдорију код куће. Иличић је погодио за 1:0 у 24. минуту, а Алварез је већ у 39. поставио коначан резултат. Домаћин је у последњих 20 минута имао играча више после искључења Корее, али није то искористио.

У последњем мечу дана чинило се да Интер иде ка победи после гола Икардија у 17. минуту. Ипак, у другом полувремену уследио је потпуни крах – прво је Молинаро изједначио у 50. минуту, а онда је Интер остао без двојице играча, прво без Миранде због другог жутог, а у 73. минуту судија је можда и престрого искључио Нагатома, који је скривио пенал.

Сигуран са беле тачке био је Белоти, а до краја није било промене резултата, па је Интер све даље од места које води у Лигу шампиона.

Наш Адем Љајић играо је за неразуре до 59. минута.