ЛШ: Гаитан и Талиска шокирали Зенит!

Фудбалери Бенфике пласирали су се у четвртфинале Лиге шампиона пошто су у реваншу осмине финала победили Зенит у Санкт Петербургу са 2:1.

Фудбал 09.03.2016 | 20:40

У првом мечу у Лисабону било је 1:0 за Португалце, који су до великог славља стигли у самом финишу реванша.

Руски тим повео је у 69. минуту када је Хулк искористио асистенцију Жиркова. Зенит је деловао много ближи четвртфиналу, доминирао је после постигнутог гола, али није искористио неколико добрих шанси и у 85. минуту је кажњен.

Раул Хименес је сјајно шутирао са 30 метара, голман Зенита Лодигин је још боље одбранио, али је на одбијену лопту натрчао Гаитан и главом је спровео у мрежу. Победу је у последњим секундама оверио Талиска када је све већ било решено.

Зенит је од старта кренуо веома офанзивно и у седмом минуту је Дзубија пропустио велику шансу. Гости су узвратили у 20. минуту када је Санчес за мало промашио, а у наставку првог дела није било прилика.

Домаћин је у наставку заиграо још офанзивније, успео је и да постигне гол, али није издржао до краја и Бенфика је прошла међу најбољих осам екипа.

Српски фудбалер Љубомир Фејса одиграо је цео меч за Бенфику и то на левом беку.