LŠ: Gaitan i Taliska šokirali Zenit!

Fudbaleri Benfike plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona pošto su u revanšu osmine finala pobedili Zenit u Sankt Peterburgu sa 2:1.

Fudbal 09.03.2016 | 20:40

U prvom meču u Lisabonu bilo je 1:0 za Portugalce, koji su do velikog slavlja stigli u samom finišu revanša.

Ruski tim poveo je u 69. minutu kada je Hulk iskoristio asistenciju Žirkova. Zenit je delovao mnogo bliži četvrtfinalu, dominirao je posle postignutog gola, ali nije iskoristio nekoliko dobrih šansi i u 85. minutu je kažnjen.

Raul Himenes je sjajno šutirao sa 30 metara, golman Zenita Lodigin je još bolje odbranio, ali je na odbijenu loptu natrčao Gaitan i glavom je sproveo u mrežu. Pobedu je u poslednjim sekundama overio Taliska kada je sve već bilo rešeno.

Zenit je od starta krenuo veoma ofanzivno i u sedmom minutu je Dzubija propustio veliku šansu. Gosti su uzvratili u 20. minutu kada je Sančes za malo promašio, a u nastavku prvog dela nije bilo prilika.

Domaćin je u nastavku zaigrao još ofanzivnije, uspeo je i da postigne gol, ali nije izdržao do kraja i Benfika je prošla među najboljih osam ekipa.

Srpski fudbaler Ljubomir Fejsa odigrao je ceo meč za Benfiku i to na levom beku.