Нехотични старт нападача Боке јуниорс...

Фудбал 24.02.2016 | 09:20

Намере није било, али су последице велике.

Мада је превасходно познат по умећу с лоптом и лакоћи постизања голова, а тек онда по жутим минутима, Карлос Тевез је на мечу четвртог кола аргентинског првенства опет био у центру пажње. Додуше, његовом поготку из слободног ударца не придаје се толики значај као старту из завршнице првог полувремена дуела са Њуелс Олд бојсима, кад је тешко повредио голмана гостујућег тима Езекијела Унсејна.

Први вођству шампиона од 3:0, Тевез је улетео у казнени простор, избио сам пред чувара мреже Њуелса и поткачио га коленом о главу. У жару борбе, наравно, међутим, 21-годишњем голману се истог часа смркло пред очима.

Напустио је терен, под хитно пребачен у болницу, где су лекари утврдили двоструки прелом доње вилице. Јутос је Унсејн оперисан, а следује му 45 дана паузе.

Бока је тек из четвртог покушаја забележила прву победу у новом првнеству - 5:1.