ПЛ: Лестер ''полупао'' Сити, Митровић херој, нови кикс Ливерпула...!

'Лисице' наставиле сан – Лестер разбио Сити! Лестер Сити наставио је да одушевљава све љубитеље фудбала широм света, победивши Манчестер Сити на Етихаду у дербију 25. кола Премијер лиге – 3:1 (1:0). Победоносни гол Александра Митровића за Њукасл, реми Ливерпула после два гола предности, и скок Тотенхема да друго место, обележили су суботње поподне у ПЛ. Фудбалери Саутемптона укључили су се у борбу за пласман у Лигу Европе.

Фудбал 07.02.2016 | 00:00

'Лисице' наставиле сан – Лестер разбио Сити! Лестер Сити наставио је да одушевљава све љубитеље фудбала широм света, победивши Манчестер Сити на Етихаду у дербију 25. кола Премијер лиге – 3:1 (1:0).

Екипа Клаудија Ранијерија одиграла је још један маестралан сусрет у низу, у потпуности је надригал тим Мануела Пелегринија, пред његовим навијачима, а да није било Џоа Харта могла је и убедљивије да тријумфује.

'Лисице' су стигле до 15. победе у сезони и укупно 53. бода, па сада имају шест бодова више од другопласираних 'Грађана'.

Меч је почео идеално за госте, Александар Коларов направио је фаул уз гол аут линију, Ријад Марез послао лопту на петерац, а Роберт Хут, уз помоћ Мартина Демићелиса, сместио лопту у мрежу. Лестер је наставио са нападима и после вођства, па је Џо Харт морао да спасава свој тим у неколико наврата.

Уследио је одговор Ситија у преосталих пола часа првог дела игре, али домаћи нису успевали ни да погоде оквир гола гостију, чији је задњи ред сјајно функционисао, да би после само 180 секунди игре у наставку уследио нови шок за домаће.

Ријад Марез је најпре 'прескочио' Отамендија са све лоптом, онда послао Пабла Сабалету 'по бурек' 'бициклицом', а затим са десетак метара лагано погодио ближи угао немоћног Харта.

Ни овога пута лидер није стао, Шинди Оказаки је недуго затим пропустио шансу да реши меч, али није Хут у 77. минуту.

Немац је меч живота крунисао сјајним скоком, после корнера Алжирца који је уписао другу асистенцију, за коначних 3:0, али и показао да Демићелис нема места у лигама где си игра озбиљан фудбал.

Коначан резултат сусрета поставио је Серхио Кун Агуеро у 88. минуту, када је са после ударца из угла главом са ивице петерца напокон савладао Каспера Шмајхела.

Победоносни гол Александра Митровића за Њукасл, реми Ливерпула после два гола предности, и скок Тотенхема да друго место, обележили су суботње поподне у ПЛ.

Српски репрезентативац донео је Њукаслу минималну победу над Вест Бромвичем за крај серије од два пораза и бег из зоне испадања.

Ливерпула је имао 2:0 против Сандерленд пред последњих десет минута меча, али су Адам Џонсон и Џермејн Дефо додатно покварили дан болесном Јиргену Клопу за 2:2 на Енфилду.

Тотенхем је 25 минута пре краја сломио отпор Вотфорда на Вајт Харт Лејну и стигао до друге позиције на табели са бодом више од Манчестер Ситија.

Нову победу остварила је Астон Вила, са 2:0 против Норича вратила је наду својим навијачима да постоје шансе да избори опстанак, иако је осам бодова од сигурне зоне.

Евертон је за 45 минута разбио Стоук на Британији за коначних 3:0 и другом узастопном победом ушао у круг екипа које конкуришу за Лигу Европе.

Свонси и Кристал Палас су ремизирали у Велсу 1:1, што више одговара гостима који су окончали низ од четири пораза и остали на десет бодова од зоне испадања.

Њукасл је одиграо један од бољих мечева ове сезоне, у потпуноси је надиграо ВБА, а јунак је испао Митровић. У 32. минуту меча бивши центарфор Партизана постиже гол за велика три бода.

Играч који је стигао пре недељу дана Џонџо Шелви је послао сјајан пас кроз средину до Митровића који је побегао чуварима, а онда ударцем по земљи са ивице казненог простора лопту гурнуо поред голмана гостију за славље "сврака".

Њукасл је славио други пут у последња четири кола, прекинувши низ од два пораза, те изашао после дуго времена из зоне испадања. У следећем колу гостује Челсију.

Дуго се Ливерпул мучио против Сандерленда, а онда су средином другог полувремена у року од десет минута Роберто Фирмино и Адам Лалана два пута матирали голмана гостију.

Чинили се тада да ће "редси" рутински привести меч крају, али се поновило оно што се догађа већ годинама на Енфилду, престали су да играју пре краја.

То гости користе у последњих десет минута и преко својих најискунијих играча освајају велики бод у борби за опстанак. Адам Џонсон је упозорио тим Јиргена Клопа да није завршио посао, али нису схватили.

Минут пре краја Дефо после одличне акције својих саиграча у средини терена добија лопту у казненом простору, лако је надмудрио Мамадуа Сакоа који му је био "на леђима", те ударцем из окрета савладао Мињолеа.

Фудбалери Саутемптона укључили су се у борбу за пласман у Лигу Европе.

"Свеци" су минималним резултатом савладали директног ривала у тој борби Вест Хем и стигли на три бода од позиције која води у Европу.

Меч на Сент Мерију решен је већ у деветом минуту када је Маја Јошида искористио проигравања Виктора Вањаме и матирао Адријана.

Гости су имали велику шансу у наставку да бар избегну пораз, јер је у 56. минуту због другог жутог картона искључен Вањама.

Међутим, Саутемптон је одолео тиму Славена Билића и чак био опаснији, јер је Чарли Остин пропустио добру прилику два минута пре краја.

"Свеци" су славили четврти пут у последњих пет кола, колико траје њихова серија без пораза, па су стигли на два бода од шестопласираног Вест Хема, а три од Манчестер Јунајтеда који у недељу гостује Челсију.

Душан Тадић је дуел посматрао са клупе за резерве.