Куп: Милан доминирао, славио са пенала!

Фудбалери Милана савладали су трећелигаша Алесандрију 1:0, у првом мечу полуфинала Купа Италије.

Фудбал 27.01.2016 | 10:00

"Росонери" су доминирали у Торину, погађали оквир гола и пропуштали зицере, заслужили победу од 2-3 гола разлике, али су се испромашивали.

На крају је меч одлучио погодак Марија Балотелија из пенала два минута пре краја првог полувремена.

Милан је контролисао меч против Алесандрије, али је сјајни трећелигаш одлично парирао седмоструком прваку Европе.

Тим из околине Ђенове је имао више шутева ка голу ривала, али Кристијан Абијати није толико стрепео као његов колега на другој страни.

Ђанмарко Ванучи је осим гола Балотелија из 43. минута, савладан још неколико пута, али су га спасавали офсајд и оквир гола.

Зицере су пропуштали Балотели, Андреа Поли, Кејсуке Хонда и Мбаје Нијанг, док је Полију поништен гол због недозвољене позиције.

Највеће опасности по Абијатија догодиле су се у 18. и 69. минуту, прво је Микеле Маркони шутирао за мало поред гола са 20-ак метара, а потом је из сличне ситуације Рикардо Бакалон лопту послао поред стативе.

Реванш утакмица играће се на Сан Сиру 1. марта. У другом полуфиналу у среду се састају Јувентус и Интер, у "Дербију Италије".