Kup: Milan dominirao, slavio sa penala!

Fudbaleri Milana savladali su trećeligaša Alesandriju 1:0, u prvom meču polufinala Kupa Italije.

Fudbal 27.01.2016 | 10:00

"Rosoneri" su dominirali u Torinu, pogađali okvir gola i propuštali zicere, zaslužili pobedu od 2-3 gola razlike, ali su se ispromašivali.

Na kraju je meč odlučio pogodak Marija Balotelija iz penala dva minuta pre kraja prvog poluvremena.

Milan je kontrolisao meč protiv Alesandrije, ali je sjajni trećeligaš odlično parirao sedmostrukom prvaku Evrope.

Tim iz okoline Đenove je imao više šuteva ka golu rivala, ali Kristijan Abijati nije toliko strepeo kao njegov kolega na drugoj strani.

Đanmarko Vanuči je osim gola Balotelija iz 43. minuta, savladan još nekoliko puta, ali su ga spasavali ofsajd i okvir gola.

Zicere su propuštali Baloteli, Andrea Poli, Kejsuke Honda i Mbaje Nijang, dok je Poliju poništen gol zbog nedozvoljene pozicije.

Najveće opasnosti po Abijatija dogodile su se u 18. i 69. minutu, prvo je Mikele Markoni šutirao za malo pored gola sa 20-ak metara, a potom je iz slične situacije Rikardo Bakalon loptu poslao pored stative.

Revanš utakmica igraće se na San Siru 1. marta. U drugom polufinalu u sredu se sastaju Juventus i Inter, u "Derbiju Italije".