АБА: Звезда славила против незгодне Крке!

Кошаркаши Црвене звезде победили су Крку са 71:65 у Новом Месту у утакмици која је означила крај прве половине регуларног дела сезоне у АБА лиги.

Кошарка 07.12.2015 | 23:00

Изабраници Дејана Радоњића су тако дошли до десете победе у регионалном такмичењу ове сезоне и вратили се на поделу другог места на табели са Цедевитом.

Крка је, с друге стране, остала на десетој позицији са скором 6/7.

Тим из Новог Места је много намучио шампиона Србије, посебно у првом полувремену. Тада је контролисао резултат, да би се у наставку ‘црвено-бели’ пробудили, али нису могли да се опусте.

У трећој четвртини, домаћи тим је још био у игри, а чинило се да је серијом у првој поливини последњег периода Звезда практично решила меч. Међутим, Крка је претила у самом финишу, посебно захваљујући грешкама гостију, али су Београђани успели да се одбране и упишу тријумф.

Звезду су до тријумфа предводили Мајк Цирбес и Стефан Јовић са по 13 поена, а плејмејкер је уписао и 11 асистенција. По десет поена уписали су Владимир Штимац и Бранко Лазић, док је Марко Симоновић утакмицу завршио са девет поена и четири скокова.

У пораженом тиму, Лука Лапорник је уписао 17 поена, пет скокова и четири украдене лопте, док је Јуре Лалић уписао 12 поена.

Кошаркаше Црвене звезде наредна утакмица очекује у петак од 20.45, када у оквиру деветог кола Евролиге гостују Фенербахчеу. ‘Црвено-бели’ у следећем колу АБА лиге у понедељак гостују Мега Лексу у Сремској Митровици