ABA: Zvezda slavila protiv nezgodne Krke!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Krku sa 71:65 u Novom Mestu u utakmici koja je označila kraj prve polovine regularnog dela sezone u ABA ligi.

Košarka 07.12.2015 | 23:00

Izabranici Dejana Radonjića su tako došli do desete pobede u regionalnom takmičenju ove sezone i vratili se na podelu drugog mesta na tabeli sa Cedevitom.

Krka je, s druge strane, ostala na desetoj poziciji sa skorom 6/7.

Tim iz Novog Mesta je mnogo namučio šampiona Srbije, posebno u prvom poluvremenu. Tada je kontrolisao rezultat, da bi se u nastavku ‘crveno-beli’ probudili, ali nisu mogli da se opuste.

U trećoj četvrtini, domaći tim je još bio u igri, a činilo se da je serijom u prvoj polivini poslednjeg perioda Zvezda praktično rešila meč. Međutim, Krka je pretila u samom finišu, posebno zahvaljujući greškama gostiju, ali su Beograđani uspeli da se odbrane i upišu trijumf.

Zvezdu su do trijumfa predvodili Majk Cirbes i Stefan Jović sa po 13 poena, a plejmejker je upisao i 11 asistencija. Po deset poena upisali su Vladimir Štimac i Branko Lazić, dok je Marko Simonović utakmicu završio sa devet poena i četiri skokova.

U poraženom timu, Luka Lapornik je upisao 17 poena, pet skokova i četiri ukradene lopte, dok je Jure Lalić upisao 12 poena.

Košarkaše Crvene zvezde naredna utakmica očekuje u petak od 20.45, kada u okviru devetog kola Evrolige gostuju Fenerbahčeu. ‘Crveno-beli’ u sledećem kolu ABA lige u ponedeljak gostuju Mega Leksu u Sremskoj Mitrovici