ФРА: Реми Марсеја, минималац Бордоа!

Ремији у Марсеју и Сент Етјену, те минимална победа Бордоа, закључили су 17. коло Лиге 1.

Фудбал 07.12.2015 | 10:00

У једном од дербија викенда Олимпик је два пута стизао предност Монпељеа те играо 2:2 на Велодрому.

Фудбалери Олимпика из Марсеја и Монпељеа одиграли су нерешено 2:2 (0:1) у првом недељном мечу 17. кола француске Лиге један.

Гости су водили на полувремену поготком Нинге, 22-годишњег нападача из Чада, који је затресао мрежу Олимпика у 32. минуту на асистенцију Будебуа.

Почетком другог полувремена Реми Кабеља изједначио је резултат, али је Нинга у 56. минуту донео ново вођство Монпељеу. Ипак, у 72. минуту Сар постиже гол и поставља коначни резултат на стадиону Велодром. Управо његов број изазваће контроверзе, пошто је асистент Енкуду претходно покупио лопту из аута, али судија није прекинуо игру.

У следећем колу Марсеј дочекује Ажаксјо, док Монпеље игра са Генганом на свом терену.

Бордо је голом Јамбереа пола сата пре краја савладао Генгам и побегао од зоне испадања, док је Сент Етјен пеналом 12 минута пре краја избегао пораз од Рена (1:1).

Педро Ендрике је пет минута пре полувремена донео вођство Рену у Сент Етјену, али је домаћину бод донео Елсерик из пенала у 78. минуту.

Сент Етјен је пропустио шансу да се изједначи са Монаком на четвртом месту, Марсеј је избегао нови пораз, али је и даље далеко од врха табеле, док је Монпеље и даље близу зоне испадања.

Бордо је прекинуо низ од два пораза и вратио се у средину, а Генгам четвртим поразом у последњих пет кола стигао на бод од доње "црте".