FRA: Remi Marseja, minimalac Bordoa!

Remiji u Marseju i Sent Etjenu, te minimalna pobeda Bordoa, zaključili su 17. kolo Lige 1.

Fudbal 07.12.2015 | 10:00

U jednom od derbija vikenda Olimpik je dva puta stizao prednost Monpeljea te igrao 2:2 na Velodromu.

Fudbaleri Olimpika iz Marseja i Monpeljea odigrali su nerešeno 2:2 (0:1) u prvom nedeljnom meču 17. kola francuske Lige jedan.

Gosti su vodili na poluvremenu pogotkom Ninge, 22-godišnjeg napadača iz Čada, koji je zatresao mrežu Olimpika u 32. minutu na asistenciju Budebua.

Početkom drugog poluvremena Remi Kabelja izjednačio je rezultat, ali je Ninga u 56. minutu doneo novo vođstvo Monpeljeu. Ipak, u 72. minutu Sar postiže gol i postavlja konačni rezultat na stadionu Velodrom. Upravo njegov broj izazvaće kontroverze, pošto je asistent Enkudu prethodno pokupio loptu iz auta, ali sudija nije prekinuo igru.

U sledećem kolu Marsej dočekuje Ažaksjo, dok Monpelje igra sa Genganom na svom terenu.

Bordo je golom Jamberea pola sata pre kraja savladao Gengam i pobegao od zone ispadanja, dok je Sent Etjen penalom 12 minuta pre kraja izbegao poraz od Rena (1:1).

Pedro Endrike je pet minuta pre poluvremena doneo vođstvo Renu u Sent Etjenu, ali je domaćinu bod doneo Elserik iz penala u 78. minutu.

Sent Etjen je propustio šansu da se izjednači sa Monakom na četvrtom mestu, Marsej je izbegao novi poraz, ali je i dalje daleko od vrha tabele, dok je Monpelje i dalje blizu zone ispadanja.

Bordo je prekinuo niz od dva poraza i vratio se u sredinu, a Gengam četvrtim porazom u poslednjih pet kola stigao na bod od donje "crte".