СЛС: Звезда понизила Чуку, Чачани поново други!

Фудбалери Црвене звезде понизили су Чикарички декласиравши са 7:2 на Бановом брду до овог кола првог пратиоца на табели Суперлиге. Борац и Радник забележили су победе против Јавора, односно ОФК Београда, док победника није било између Јагодине и Спартака у мечевима 20. кола Суперлиге.

Фудбал 07.12.2015 | 09:40

Црвено-бели су на савршен начин одговорили ривалима за пораз од 5:1 у Купу од Борца, те 17. узастопном победом изједначили најуспешнији низ тријумфа у клупској историји, који је почетком века остварила и генерација Славољуба Муслина.

С друге стране, Чукарички је поражен први пут од средине септембра, после осам кола без неуспеха Брђани су примили скоро исти број голова као на претходних 19 утакмица.

Дерби кола донео је спектакл од првог минута, али и два потпуно разиличита полувремена. Док је у првом виђена изједначена борба уз преокрет Звезде, у другом делу постојао је само један тим, Звезда је потпуно доминирала, додуше захваљујући и искључењу Стојковића у десетом минуту наставка.

Чукарички је добро парирао у првих пола сата, повео је преко Павловића, али је Звезда у року од 15 минута преокренула преко Грујића и Ибањеса који је погодио са пенала.

У 29. минуту Павловић другим голом враћа домаћина у егал, али у другом минуту надокнаде врремена Славољуб Срнић тресе мрежу бившег клуба и доноси Звезди вођство пред паузу.

То је био вероватно преломни тренутак меча јер се Чукарички распао у наставку, што гости користе већ у 51. минуту те преко Вијеире повећавају предност на 4:2.

Тада креће дебакл домаћина, Стојковић добија други жути картон, након чега је уследила тотална доминација црвено-белих.

Прво Ибањес сјајним шутем из слободног ударца погађа за 5:2, а потом Вијеира прави велеслалом у казненом простору за +4.

Коначан резултат је пет минута пре краја поставио резервиста Јовић, након несебичне асистенције Петковића после грешке домаће одбране.

Звезда је убедљиво прва на табели са 56 бодова, чак 19 више од првог пратиоца Борца, док је Чукарички трећи са 21 бодом заостатка.

Црвено-бели у следећем колу дочекују Радник из Сурдулице, док Брђани гостују нишком Радничком.

Великим преокретом у финишу меча Радник је у Сурдулици савладао ОФК Београд са 2:1, головима Предрага Ђорђевића и Милана Ћулума у последњих пет минута.

Претходно је београдски тим водио преко Филипа Рајевца у 84. минуту.

Борац је у комшијском дербију славио против Јавора голом Душана Јованчића и тако наставио са одличним резултатима ове сезоне, чиме је сада дошао до другог места на табели.

У Јагодини фудбалери Спатака водили су преко Стефана Илића, али је бод домаћој екипи донео Душан Мартиновић.