SLS: Zvezda ponizila Čuku, Čačani ponovo drugi!

Fudbaleri Crvene zvezde ponizili su Čikarički deklasiravši sa 7:2 na Banovom brdu do ovog kola prvog pratioca na tabeli Superlige. Borac i Radnik zabeležili su pobede protiv Javora, odnosno OFK Beograda, dok pobednika nije bilo između Jagodine i Spartaka u mečevima 20. kola Superlige.

Fudbal 07.12.2015 | 09:40

Crveno-beli su na savršen način odgovorili rivalima za poraz od 5:1 u Kupu od Borca, te 17. uzastopnom pobedom izjednačili najuspešniji niz trijumfa u klupskoj istoriji, koji je početkom veka ostvarila i generacija Slavoljuba Muslina.

S druge strane, Čukarički je poražen prvi put od sredine septembra, posle osam kola bez neuspeha Brđani su primili skoro isti broj golova kao na prethodnih 19 utakmica.

Derbi kola doneo je spektakl od prvog minuta, ali i dva potpuno raziličita poluvremena. Dok je u prvom viđena izjednačena borba uz preokret Zvezde, u drugom delu postojao je samo jedan tim, Zvezda je potpuno dominirala, doduše zahvaljujući i isključenju Stojkovića u desetom minutu nastavka.

Čukarički je dobro parirao u prvih pola sata, poveo je preko Pavlovića, ali je Zvezda u roku od 15 minuta preokrenula preko Grujića i Ibanjesa koji je pogodio sa penala.

U 29. minutu Pavlović drugim golom vraća domaćina u egal, ali u drugom minutu nadoknade vrremena Slavoljub Srnić trese mrežu bivšeg kluba i donosi Zvezdi vođstvo pred pauzu.

To je bio verovatno prelomni trenutak meča jer se Čukarički raspao u nastavku, što gosti koriste već u 51. minutu te preko Vijeire povećavaju prednost na 4:2.

Tada kreće debakl domaćina, Stojković dobija drugi žuti karton, nakon čega je usledila totalna dominacija crveno-belih.

Prvo Ibanjes sjajnim šutem iz slobodnog udarca pogađa za 5:2, a potom Vijeira pravi veleslalom u kaznenom prostoru za +4.

Konačan rezultat je pet minuta pre kraja postavio rezervista Jović, nakon nesebične asistencije Petkovića posle greške domaće odbrane.

Zvezda je ubedljivo prva na tabeli sa 56 bodova, čak 19 više od prvog pratioca Borca, dok je Čukarički treći sa 21 bodom zaostatka.

Crveno-beli u sledećem kolu dočekuju Radnik iz Surdulice, dok Brđani gostuju niškom Radničkom.

Velikim preokretom u finišu meča Radnik je u Surdulici savladao OFK Beograd sa 2:1, golovima Predraga Đorđevića i Milana Ćuluma u poslednjih pet minuta.

Prethodno je beogradski tim vodio preko Filipa Rajevca u 84. minutu.

Borac je u komšijskom derbiju slavio protiv Javora golom Dušana Jovančića i tako nastavio sa odličnim rezultatima ove sezone, čime je sada došao do drugog mesta na tabeli.

U Jagodini fudbaleri Spataka vodili su preko Stefana Ilića, ali je bod domaćoj ekipi doneo Dušan Martinović.