ШПА: Сосиједаду баскијски дерби, преокрет Виљареала, ''нула'' Билбаа!

Екипа Реал Сосиједада савладала је Еибар после преокрета у дербију Баскије, у првом недељном мечу 14. кола Примере – 2:1 (1:1). Фудбалери Виљареала савладали су Рајо Ваљекано 2:1, а Спортинга тим Лас Палмаса 3:1, у 14. колу Примере.

Фудбал 07.12.2015 | 09:00

Сосиједад је стигао до четврте победе, па сада са 15 бодова заузима 13. место, док су гости девети са пет бодова више.

Меч на Аноети почео је на најгори моћи начин за домаћи састав, пошто је Еибар повео већ у четвртом минуту, када је Борха Бастон претворио центаршут Серђија Енриха у рано вођство.

Међитим, само шест минута касније Сосиједад је изједначио.

Гости су олако изгубили посед на средини терена, уследила је контра преко левог крила, да би Иманол Агиреће закуцао одбијену лопту у мрежу, са десетак метара.

До одласка на одмор обе екипе имале су неколико прилика, а домаћин је бивао опаснији у других 45 минута. Ипак, чинило се да се разултат неће мењати, али је велику радост навијачима Сосиједада донео јунак Агиреће у трећем минуту надокнаде.

Шут са ивице казненог је изблокиран, лопта је под високим луком падала на петерац, а Брума је био бржи од голмана и чувара и скренуо је. На правом месту био је нападач који је поникао у омладинцима клуба из Сан Себастиајана и лако погодио празну мрежу.

Фудбалери Виљареала савладали су Рајо Ваљекано 2:1, а Спортинга тим Лас Палмаса 3:1, у 14. колу Примере.

Рајо је повео у предграђу Валенсије крајем првог дела меча голом Хосабеда, да би у последњих 20 Седрик Бакамбу донео преокрет "Жутој подморници".

Други меч дана одигран је у Хихону, а обележио га је Антонио Санабрија. Он је постигао хет-трик за прву победу Спортинга после три узастопна пораза.

Виљареалов голгетер из Конга искористио је додавања Роберта Солдада и Дениса Суареса те донео Виљареалу прву победу после три кола.

Домаћин се после овог славља на Ел Мадригалу вратио на позицију која води у Европу, пети је са 24 бода, једним мање од Селте која је на месту које води у квалификације за Лигу шампиона.

С друге стране, Рајо је поражен друго коло у низу, има само једну победу у последњих пет, па је на деоби 14. и 15. позиције са приградским ривалом Хетафеом, са по 14 бодова.

Виљареал у следећем колу очекује тежак дуел са Реал Мадридом, који заостаје четири бода за лидером Барселоном, док ба Ваљекас стиже конкурент у борби за опстанак Малага.

Спортинг је сада на деоби 13. позиције са Реал Сосиједадом са по 15 бодова, има пет више од Лас Палмаса, који са Малагом и Левантеом дели последња три места, али уз меч више од ривала.

У последњем мечу дана Атлетик Билбао и Малага су ремизирали без голова, а Андалужани су били немоћни у Баскији упркос томе што су од 20. минута имали играча више.