ŠPA: Sosijedadu baskijski derbi, preokret Viljareala, ''nula'' Bilbaa!

Ekipa Real Sosijedada savladala je Eibar posle preokreta u derbiju Baskije, u prvom nedeljnom meču 14. kola Primere – 2:1 (1:1). Fudbaleri Viljareala savladali su Rajo Valjekano 2:1, a Sportinga tim Las Palmasa 3:1, u 14. kolu Primere.

Fudbal 07.12.2015 | 09:00

Sosijedad je stigao do četvrte pobede, pa sada sa 15 bodova zauzima 13. mesto, dok su gosti deveti sa pet bodova više.

Meč na Anoeti počeo je na najgori moći način za domaći sastav, pošto je Eibar poveo već u četvrtom minutu, kada je Borha Baston pretvorio centaršut Serđija Enriha u rano vođstvo.

Međitim, samo šest minuta kasnije Sosijedad je izjednačio.

Gosti su olako izgubili posed na sredini terena, usledila je kontra preko levog krila, da bi Imanol Agireće zakucao odbijenu loptu u mrežu, sa desetak metara.

Do odlaska na odmor obe ekipe imale su nekoliko prilika, a domaćin je bivao opasniji u drugih 45 minuta. Ipak, činilo se da se razultat neće menjati, ali je veliku radost navijačima Sosijedada doneo junak Agireće u trećem minutu nadoknade.

Šut sa ivice kaznenog je izblokiran, lopta je pod visokim lukom padala na peterac, a Bruma je bio brži od golmana i čuvara i skrenuo je. Na pravom mestu bio je napadač koji je ponikao u omladincima kluba iz San Sebastiajana i lako pogodio praznu mrežu.

Fudbaleri Viljareala savladali su Rajo Valjekano 2:1, a Sportinga tim Las Palmasa 3:1, u 14. kolu Primere.

Rajo je poveo u predgrađu Valensije krajem prvog dela meča golom Hosabeda, da bi u poslednjih 20 Sedrik Bakambu doneo preokret "Žutoj podmornici".

Drugi meč dana odigran je u Hihonu, a obeležio ga je Antonio Sanabrija. On je postigao het-trik za prvu pobedu Sportinga posle tri uzastopna poraza.

Viljarealov golgeter iz Konga iskoristio je dodavanja Roberta Soldada i Denisa Suaresa te doneo Viljarealu prvu pobedu posle tri kola.

Domaćin se posle ovog slavlja na El Madrigalu vratio na poziciju koja vodi u Evropu, peti je sa 24 boda, jednim manje od Selte koja je na mestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

S druge strane, Rajo je poražen drugo kolo u nizu, ima samo jednu pobedu u poslednjih pet, pa je na deobi 14. i 15. pozicije sa prigradskim rivalom Hetafeom, sa po 14 bodova.

Viljareal u sledećem kolu očekuje težak duel sa Real Madridom, koji zaostaje četiri boda za liderom Barselonom, dok ba Valjekas stiže konkurent u borbi za opstanak Malaga.

Sporting je sada na deobi 13. pozicije sa Real Sosijedadom sa po 15 bodova, ima pet više od Las Palmasa, koji sa Malagom i Levanteom deli poslednja tri mesta, ali uz meč više od rivala.

U poslednjem meču dana Atletik Bilbao i Malaga su remizirali bez golova, a Andalužani su bili nemoćni u Baskiji uprkos tome što su od 20. minuta imali igrača više.