ПЛ: Саутемптон сигуран, Тадић асистент!

"Свеци" победили Борнмаут и бодовно се изједначили са Ливерпулом и Тотенхемом, који игра у понедељак.

Фудбал 01.11.2015 | 20:20

Саутемптон - Борнмаут 2:0 (2:0), у претпоследњој утакмици 11. кола Премијер лиге.

Судбина новајлије у Премијер лиги, овог поподнева је "запечаћена" головима у размаку од пет минута, после сјајних центаршутева Рајана Бертрана, односно Душана Тадића са левог крила.

Стивен Дејвис у 31. минуту је на "другој" стативи само поставио ногу и матирао голмана Федеричија, док је Грацијано Пеле у 36. надвисио чувара и главом поставио коначан резултат.

У другом полувремену се потврдило да је "2:0 најопаснији резултат", јер је Борнмаут преузео иницијативу, имао неколико шанси, недосуђен пенал због играња руком у шеснаестерцу, а у последњих 15 минута и играча више, после другог жутог картона Виктору Вањами.

Међутим, пожртвовањем одбране и голмана Стекеленбурга, мрежа "светаца" је сачувана и није се поновио сценарио из меча против Лестера 17. октобра, када је на стадиону Сент Мери после 2:0 за домаће, завршено 2:2.

У првој утакмици недељног програма, Евертон је декласирао Сандерленд резултатом 6:2.

ТАБЕЛА: Манчестер сити 25, Арсенал 25, Лестер 22, Манчестер јунајтед 21, Вест Хем 20, Тотенхем (-1) 17, Саутемптон 17, Ливерпул 17, Евертон 16, Кристал Палас 16, Вотфорд 16, ВБА 14, Свонси 13, Стоук 13, Челси 11, Норич 9, Борнмаут 8, Њукасл 7, Сандерленд 6, Астон Вила (-1) 4.

У понедељак од 21.00 састају се Тотенхем - Астон Вила, а парови 12. кола (7/8. новембра) су: