PL: Sautempton siguran, Tadić asistent!

"Sveci" pobedili Bornmaut i bodovno se izjednačili sa Liverpulom i Totenhemom, koji igra u ponedeljak.

Fudbal 01.11.2015 | 20:20

Sautempton - Bornmaut 2:0 (2:0), u pretposlednjoj utakmici 11. kola Premijer lige.

Sudbina novajlije u Premijer ligi, ovog popodneva je "zapečaćena" golovima u razmaku od pet minuta, posle sjajnih centaršuteva Rajana Bertrana, odnosno Dušana Tadića sa levog krila.

Stiven Dejvis u 31. minutu je na "drugoj" stativi samo postavio nogu i matirao golmana Federičija, dok je Gracijano Pele u 36. nadvisio čuvara i glavom postavio konačan rezultat.

U drugom poluvremenu se potvrdilo da je "2:0 najopasniji rezultat", jer je Bornmaut preuzeo inicijativu, imao nekoliko šansi, nedosuđen penal zbog igranja rukom u šesnaestercu, a u poslednjih 15 minuta i igrača više, posle drugog žutog kartona Viktoru Vanjami.

Međutim, požrtvovanjem odbrane i golmana Stekelenburga, mreža "svetaca" je sačuvana i nije se ponovio scenario iz meča protiv Lestera 17. oktobra, kada je na stadionu Sent Meri posle 2:0 za domaće, završeno 2:2.

U prvoj utakmici nedeljnog programa, Everton je deklasirao Sanderlend rezultatom 6:2.

TABELA: Mančester siti 25, Arsenal 25, Lester 22, Mančester junajted 21, Vest Hem 20, Totenhem (-1) 17, Sautempton 17, Liverpul 17, Everton 16, Kristal Palas 16, Votford 16, VBA 14, Svonsi 13, Stouk 13, Čelsi 11, Norič 9, Bornmaut 8, Njukasl 7, Sanderlend 6, Aston Vila (-1) 4.

U ponedeljak od 21.00 sastaju se Totenhem - Aston Vila, a parovi 12. kola (7/8. novembra) su: