ПЛ: Лудница на "Гудисону", уз хет-трик Конеа!

Фудбалери Евертона победили су Сандерленд са 6:2 у првој недељној утакмици у оквиру 11. кола Премијер лиге.

Фудбал 01.11.2015 | 19:00

Јунак потпуно луде утакмице на „Гудисон парку“ био је Аруна Коне, који је уписао ’хет-трик’ за победнички тим.

У стрелеце су се за Евертон уписали и Ђерар Делофеу и Ромело Лукаку, док је Себастијан Коатес постигао аутогол. На другој страни, голове за Сандерленд постигли су Џермејн Дефо и Стивен Флечер.

Евертон је водио са 2:0 против Сандерленда, али је дозволио гостима да се врате у игру на истеку првог полувремена и на почетку другог. Међутим, изабраници Роберта Мартинеса су постигли три гола, уз један аутогол, за нешто више од 20 минута и на крају остварили убедљив тријумф.

Делофеу је довео Евертон у вођство у 19. минуту после одличног центаршута и послао лопту ниско по средини гола, да би Коне само 12 минута касније сјајно примио пас Лукакуа и послао лопту тик испод пречке за 2:0.

На истеку првог полувремену, Дефо је наговестио преокрет Сандерленда, пошто је послао лопту у казнени простор, а лопта погодила неког од играча и преварила голмана домаћег тима. Флечер је потпуно вратио госте у 50. минуту утакмице, када је главом послао лопту у доњи леви угао и поравнао резултат на 2:2.

Врло брзо, само пет минута касније, уследио је прави шоу фудбалера из Ливерпула. Прво је Коатес послао лопту у сопствену мрежу пошто је покушао да избије лопту после центаршута, али очигледно безуспешно. Лукаку је у 60. минуту повисио на 4:2, да би Коне из близуне само два минута касније практично решио утакмицу, али је поставио коначан резултат у 76. минуту.

Евертон сада држи осмо место на табели са 16 бодова, девет мање од водећег Манчестер Ситија, док је Сандерленд претпоследњи са само шест.