PL: Ludnica na "Gudisonu", uz het-trik Konea!

Fudbaleri Evertona pobedili su Sanderlend sa 6:2 u prvoj nedeljnoj utakmici u okviru 11. kola Premijer lige.

Fudbal 01.11.2015 | 19:00

Junak potpuno lude utakmice na „Gudison parku“ bio je Aruna Kone, koji je upisao ’het-trik’ za pobednički tim.

U strelece su se za Everton upisali i Đerar Delofeu i Romelo Lukaku, dok je Sebastijan Koates postigao autogol. Na drugoj strani, golove za Sanderlend postigli su Džermejn Defo i Stiven Flečer.

Everton je vodio sa 2:0 protiv Sanderlenda, ali je dozvolio gostima da se vrate u igru na isteku prvog poluvremena i na početku drugog. Međutim, izabranici Roberta Martinesa su postigli tri gola, uz jedan autogol, za nešto više od 20 minuta i na kraju ostvarili ubedljiv trijumf.

Delofeu je doveo Everton u vođstvo u 19. minutu posle odličnog centaršuta i poslao loptu nisko po sredini gola, da bi Kone samo 12 minuta kasnije sjajno primio pas Lukakua i poslao loptu tik ispod prečke za 2:0.

Na isteku prvog poluvremenu, Defo je nagovestio preokret Sanderlenda, pošto je poslao loptu u kazneni prostor, a lopta pogodila nekog od igrača i prevarila golmana domaćeg tima. Flečer je potpuno vratio goste u 50. minutu utakmice, kada je glavom poslao loptu u donji levi ugao i poravnao rezultat na 2:2.

Vrlo brzo, samo pet minuta kasnije, usledio je pravi šou fudbalera iz Liverpula. Prvo je Koates poslao loptu u sopstvenu mrežu pošto je pokušao da izbije loptu posle centaršuta, ali očigledno bezuspešno. Lukaku je u 60. minutu povisio na 4:2, da bi Kone iz blizune samo dva minuta kasnije praktično rešio utakmicu, ali je postavio konačan rezultat u 76. minutu.

Everton sada drži osmo mesto na tabeli sa 16 bodova, devet manje od vodećeg Mančester Sitija, dok je Sanderlend pretposlednji sa samo šest.