ЕЛ: Побједа Ефеса упркос сјајном Мачвану!

Кошаркаши Анадолу Ефеса савладали су Емпорио Армани код куће са 89:73 у другом колу Б групе Евролиге.

Кошарка 22.10.2015 | 21:15

Гости из Милана одлично су се држали у прве три четвртине, али је тим Душана Ивковића меч преломио чврстом одбраном и серијом 10-0 средином последње деонице, уз по пет поена Брауна и Ертела, после чега је било 79:68 на четири и по минута до краја.

Најефикаснији код победника био је Џон Диблер са 17 поена (7-9 из игре), Томас Ертел имао је 13 поена (4-8 из игре) и 8 асистенција, Дарио Шарић уписао је 12 поена (5-8 из игре) и 5 скокова, а Алекс Тајус додао је 11 поена.

Српски кошаркаш Милан Мачван предводио је госте са 18 поена (5-9 из игре, 6-8 пенали за 26 мин), 9 скокова и 3 асистенције, најефикаснији је био Алесандро Ђентиле са 22 поена (7-12 из игре), уз по 4 скока и асистенције, а бивши кошаркаш Црвене звезде Чарлс Џенкинс дао је 8 поена (3-5 из игре).

Ефес сада има 2-0 и у следећем колу дочекује Цедевиту, док ће екипа Јасмина Репеше други тријумф тражити у дуелу са Олимпијакосом у Милану.