EL: Pobjeda Efesa uprkos sjajnom Mačvanu!

Košarkaši Anadolu Efesa savladali su Emporio Armani kod kuće sa 89:73 u drugom kolu B grupe Evrolige.

Košarka 22.10.2015 | 21:15

Gosti iz Milana odlično su se držali u prve tri četvrtine, ali je tim Dušana Ivkovića meč prelomio čvrstom odbranom i serijom 10-0 sredinom poslednje deonice, uz po pet poena Brauna i Ertela, posle čega je bilo 79:68 na četiri i po minuta do kraja.

Najefikasniji kod pobednika bio je Džon Dibler sa 17 poena (7-9 iz igre), Tomas Ertel imao je 13 poena (4-8 iz igre) i 8 asistencija, Dario Šarić upisao je 12 poena (5-8 iz igre) i 5 skokova, a Aleks Tajus dodao je 11 poena.

Srpski košarkaš Milan Mačvan predvodio je goste sa 18 poena (5-9 iz igre, 6-8 penali za 26 min), 9 skokova i 3 asistencije, najefikasniji je bio Alesandro Đentile sa 22 poena (7-12 iz igre), uz po 4 skoka i asistencije, a bivši košarkaš Crvene zvezde Čarls Dženkins dao je 8 poena (3-5 iz igre).

Efes sada ima 2-0 i u sledećem kolu dočekuje Cedevitu, dok će ekipa Jasmina Repeše drugi trijumf tražiti u duelu sa Olimpijakosom u Milanu.