КЛС: Звезда ''убила'' Војводину пред Дерби!

Наизглед неизвесну утакмицу у Новом Саду "убила" је сурова серија Црвене звезде, која је приказала страшну одбрану пред вечити дерби.

Кошарка 13.05.2015 | 23:00

Мега Лекс 107:83, Металац 69:76, Тамиш 84:54, Константин 60:87, ФМП Железник 81:69 и, ове среде увече у мечу 6. кола Кошаркашке лиге Србије...

...пред 1.200 људи у Малој сали СПЕНС: Војводина – Црвена звезда 58:87 (11:20, 12:19, 16:27, 19:21).

Наизглед неизвесна утакмица, у којој је током 14. минута резултат био 23:20 (тројка Милоша Грубора) решена је суровом серијом црвено-белих у наредних шест минута до полувремена, па све до 23. минута у трећој четвртини.

Суровој – 0:26!

Од резултата 23:20, до резултата 23:46, екипа Дејана Радоњића демонстрирала је застрашујућу одбрану какву ће шампиони АБА лиге сасвим сигурно покушати да примене већ у недељу увече, у првом овосезонском КЛС дербију са Партизаном.

Тај меч Црвена звезда дочекује са скором 6:0, какав ће можда имати и Партизан уколико у четвртак увече као домаћин победи Тамиш.

Када је Стефан Матић коначно постигао кош у 23. минуту за 25:46, Црвена звезда је "газила" ривала до максималних 29 поена разлике (37:66), после чега су Београђани мало оборили темпо утакмице и интензитет у одбрани.

Свесно или спонтано, Радоњић је против Војводине разиграо бекове, а Бранко Лазић (5) и Чарлс Џенкинс (7) сами су скупили 12 украдених лопти. Лазић је убацио 16 поена, Џенкинс 14, уз пет асистенција, Јака Блажич пратио је са 13 поена, а Немања Дангубић убацио 13.

Помало незаинтересовано за кошарку изгледао је Маркус Вилијамс са два поена, три асистенције и пет изгубљених лопти за 16 минута, док Стефан Јовић није улазио у игру.

У недељу у 18 часова, црвено-беле очекује осми овосезонски дерби с Партизаном, с којим има скор 5:2.