KLS: Zvezda ''ubila'' Vojvodinu pred Derbi!

Naizgled neizvesnu utakmicu u Novom Sadu "ubila" je surova serija Crvene zvezde, koja je prikazala strašnu odbranu pred večiti derbi.

Košarka 13.05.2015 | 23:00

Mega Leks 107:83, Metalac 69:76, Tamiš 84:54, Konstantin 60:87, FMP Železnik 81:69 i, ove srede uveče u meču 6. kola Košarkaške lige Srbije...

...pred 1.200 ljudi u Maloj sali SPENS: Vojvodina – Crvena zvezda 58:87 (11:20, 12:19, 16:27, 19:21).

Naizgled neizvesna utakmica, u kojoj je tokom 14. minuta rezultat bio 23:20 (trojka Miloša Grubora) rešena je surovom serijom crveno-belih u narednih šest minuta do poluvremena, pa sve do 23. minuta u trećoj četvrtini.

Surovoj – 0:26!

Od rezultata 23:20, do rezultata 23:46, ekipa Dejana Radonjića demonstrirala je zastrašujuću odbranu kakvu će šampioni ABA lige sasvim sigurno pokušati da primene već u nedelju uveče, u prvom ovosezonskom KLS derbiju sa Partizanom.

Taj meč Crvena zvezda dočekuje sa skorom 6:0, kakav će možda imati i Partizan ukoliko u četvrtak uveče kao domaćin pobedi Tamiš.

Kada je Stefan Matić konačno postigao koš u 23. minutu za 25:46, Crvena zvezda je "gazila" rivala do maksimalnih 29 poena razlike (37:66), posle čega su Beograđani malo oborili tempo utakmice i intenzitet u odbrani.

Svesno ili spontano, Radonjić je protiv Vojvodine razigrao bekove, a Branko Lazić (5) i Čarls Dženkins (7) sami su skupili 12 ukradenih lopti. Lazić je ubacio 16 poena, Dženkins 14, uz pet asistencija, Jaka Blažič pratio je sa 13 poena, a Nemanja Dangubić ubacio 13.

Pomalo nezainteresovano za košarku izgledao je Markus Vilijams sa dva poena, tri asistencije i pet izgubljenih lopti za 16 minuta, dok Stefan Jović nije ulazio u igru.

U nedelju u 18 časova, crveno-bele očekuje osmi ovosezonski derbi s Partizanom, s kojim ima skor 5:2.