ПОР: Бенфика окренула Аруку и не да врх!

Лима асистирао леђима и дао два гола за преокрет Бенфике. Орлови из један у два, Жонасов 19. гол у сезони, лидер остао на четири бода предности.

Фудбал 09.03.2015 | 11:40

Шоу Родрига Лиме у Португалији и прелаз 1-2 за победу Бенфике од 3:1 против Аруке, а меч је доказао да се притискање голмана некад исплати и то је и донело једну од најбољих, барем најбизарнијих асистенција ове сезоне.

Арука је шокирала противнике раним голом у седмом минуту, али и одолевањем актуелним шампиону и лидеру Примеире до одласка на одмор. Онда је на сцену ступио бразилски нападач Лима, прво је јуришом на голмана успео да оно што је требало да буде рутинско испуцавање претвори у изједначујући погодак пошто се лопта од његових леђа одбила до Жонаса, а Бразилац је постигао 19. гол у сезони.

У 51. минуту је било 1:1, а у 56. минуту већ 1:2 и Лима је сада преузео улогу стрелца после гужве у казненом, играчи Аруке су изгубили живце због пропуштене прилике те је Бастос у 62. морао да оде у свлачионицу.

Лима није завршио, Ола Џон је одлично искористио шансу добијену у другом полувремену и у 76. минуту пресекао везни ред и задњу линију Аруке и проиграо Бразилца за коначни резултат.

Бенфика са сигурна четири бода предности у односу на другопласирани Порто дочекује Брагу у следећем колу.

Маритимо је славио против Фереире са 2:1 (1:1), док је Академика у финишу сломила отпор домаћег Мореиренсеа 2:0.

Ешторил и Жил Висенте су поделили бодове – 1:1 (1:0).