POR: Benfika okrenula Aruku i ne da vrh!

Lima asistirao leđima i dao dva gola za preokret Benfike. Orlovi iz jedan u dva, Žonasov 19. gol u sezoni, lider ostao na četiri boda prednosti.

Fudbal 09.03.2015 | 11:40

Šou Rodriga Lime u Portugaliji i prelaz 1-2 za pobedu Benfike od 3:1 protiv Aruke, a meč je dokazao da se pritiskanje golmana nekad isplati i to je i donelo jednu od najboljih, barem najbizarnijih asistencija ove sezone.

Aruka je šokirala protivnike ranim golom u sedmom minutu, ali i odolevanjem aktuelnim šampionu i lideru Primeire do odlaska na odmor. Onda je na scenu stupio brazilski napadač Lima, prvo je jurišom na golmana uspeo da ono što je trebalo da bude rutinsko ispucavanje pretvori u izjednačujući pogodak pošto se lopta od njegovih leđa odbila do Žonasa, a Brazilac je postigao 19. gol u sezoni.

U 51. minutu je bilo 1:1, a u 56. minutu već 1:2 i Lima je sada preuzeo ulogu strelca posle gužve u kaznenom, igrači Aruke su izgubili živce zbog propuštene prilike te je Bastos u 62. morao da ode u svlačionicu.

Lima nije završio, Ola Džon je odlično iskoristio šansu dobijenu u drugom poluvremenu i u 76. minutu presekao vezni red i zadnju liniju Aruke i proigrao Brazilca za konačni rezultat.

Benfika sa sigurna četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Porto dočekuje Bragu u sledećem kolu.

Maritimo je slavio protiv Fereire sa 2:1 (1:1), dok je Akademika u finišu slomila otpor domaćeg Moreirensea 2:0.

Eštoril i Žil Visente su podelili bodove – 1:1 (1:0).