ПЛ: МЈ не прашта, посебно не Ливерпулу!

Головима Рунија, Мате (из офсајда) и Ван Персија, "ђаволи" казнили великог ривала за промашаје - 3:0.

Фудбал 15.12.2014 | 13:25

Давид Де Хеа одбранио је у 12. минуту ударац Рахима Стерлинга, а Вејн Руни минут касније погодио за 1:0.

Марио Балотели затресао је пречку (уз још једну одбрану феноменалног Де Хее) у 66. минуту, Робин Ван Перси седам минута касније казнио лошу реакцију ривала, за коначних 3:0.

Прича о победи Јунајтеда на распеваномОлд Трафорду над Ливерпулом мора пре свега бити и прича о великим, огромним промашајима Ливерпула. Тек онда може да се пише о доброј игри Јунајтеда, умећу његових фудбалера и великој грешци судије Мартина Аткинсона, виђеној у 40. минуту:

Ван Перси проследио је главом лопту ка Хуану Мати, једва видљиво, али довољно да она дође до Шпанца, на два метра од гола. Шпанац је искористио додавање, погодио за 2:0 и гол је признат, јер су арбитри превидели очигледан офсајд и тако оштетиле "Редсе"

Прозивани менаџер Ливерпула Брендан Роџерс моћи ће да извуче позитивне закључке у осврту на утакмицу, коју његов тим није одиграо лоше колико није могао да постигне гол и да сачува концентрацију пред својом мрежом.

Лазар Марковић ушао је у игру са клупе гостију у 68. минуту и уз (такође резервисту) Марија Балотелија размрдао екипу са Енфилда. Створио му је једну од одличних прилика, али је Давид Де Хеа поново "спустио рампу" и показао да је тренутно без премца најбољи играч клуба са Олд Трафорда.

Шпански чувар мреже има огромну улогу у све дужој серији победа Јунајтеда. Закључно са утакмицом против Ливерпула везали су шест тријумфа, заузели треће место на табели, са пет бодова заостатка у односу на Манчестер сити, који им је и нанео последњи пораз.

Тим Брендана Роџерса сада заостаје за Јунајтедом десет бодова, а за лидером - Челсијем чак 18. Статистика често уме да буде незахвална, али тренутно одлично описује досадашњу сезону Ливерпула:

Екипа са Енфилда од 1964. године није имала мање бодова него ове сезоне после 16 кола!

А с друге стране, опет гостовање, опет 1:1, опет гол у 90. за победу! Шести пут у последњих осам кола Тотенхем побеђује или губи резултатом 2:1.

Деја-ву.

Ако се изузме градски дерби са Челсијем, где Тотенхем није имао шансе (3:0), последња три гостовања "певаца" у Премијер лиги завршена су резултатом 1:2, уз победоносни гол у 90. минуту.

У Бирмингему, Хари Кејн за победу над Астон Вилом. У Халу, Кристијан Ериксен за победу на Хал ситијем. И ове вечери, по пљуску...

Свонси - Тотенхем 1:2 (1:1) у мечу 16. кола Премијер лиге. Победоносни гол за госте постигао је Ериксен, у 90. минуту, тако да су "певци" прескочили "лабудове" на табели и дошли на седмо месту, са бодом заостатка за Саутемптоном и Арсеналом.

Екипу Маурисија Покетина у вођство је у 4. минуту довео Кејн, четвртим голом на последњих пет гостовања у свим такмичењима, али је у 48. минуту неуморни Вилфред Бони постигао 20. гол ове године, осми од почетка сезоне и изједначио на 1:1 против клуба који ће покушати да га доведе ове зиме.

Ериксен је асистирао Кејну из корнера, а Вејн Рутлиџ додао до Бонија са десне стране, после чега је нападач Свонсија из два пута пронашао пут до мреже.

И, када се очекивао реми, Ериксен је био остављен на 16 метара од гола, што се није смело. Наместио се, погледао, и пласирао лопту кроз ноге чувару у ближи, "први" угао за 1:2.

Од последњих осам утакмица Тотенхема у лиги, шест је завршено резултатом 2:1.

Тотенхем са да има 25 бодова, Саутемтон и Арсенал 26, а Свонси остаје на деоби осмог места са Њукаслом. Оба тима имају по 23 бода, два више од Ливерпула који је раније у недељу доживео резултатски дебакл у дербију са Манчестер јунајтедом (3:0).

Тотенхем у наредна два кола дочекује Барнли и гостује Лестеру.