PL: MJ ne prašta, posebno ne Liverpulu!

Golovima Runija, Mate (iz ofsajda) i Van Persija, "đavoli" kaznili velikog rivala za promašaje - 3:0.

Fudbal 15.12.2014 | 13:25

David De Hea odbranio je u 12. minutu udarac Rahima Sterlinga, a Vejn Runi minut kasnije pogodio za 1:0.

Mario Baloteli zatresao je prečku (uz još jednu odbranu fenomenalnog De Hee) u 66. minutu, Robin Van Persi sedam minuta kasnije kaznio lošu reakciju rivala, za konačnih 3:0.

Priča o pobedi Junajteda na raspevanomOld Trafordu nad Liverpulom mora pre svega biti i priča o velikim, ogromnim promašajima Liverpula. Tek onda može da se piše o dobroj igri Junajteda, umeću njegovih fudbalera i velikoj grešci sudije Martina Atkinsona, viđenoj u 40. minutu:

Van Persi prosledio je glavom loptu ka Huanu Mati, jedva vidljivo, ali dovoljno da ona dođe do Španca, na dva metra od gola. Španac je iskoristio dodavanje, pogodio za 2:0 i gol je priznat, jer su arbitri prevideli očigledan ofsajd i tako oštetile "Redse"

Prozivani menadžer Liverpula Brendan Rodžers moći će da izvuče pozitivne zaključke u osvrtu na utakmicu, koju njegov tim nije odigrao loše koliko nije mogao da postigne gol i da sačuva koncentraciju pred svojom mrežom.

Lazar Marković ušao je u igru sa klupe gostiju u 68. minutu i uz (takođe rezervistu) Marija Balotelija razmrdao ekipu sa Enfilda. Stvorio mu je jednu od odličnih prilika, ali je David De Hea ponovo "spustio rampu" i pokazao da je trenutno bez premca najbolji igrač kluba sa Old Traforda.

Španski čuvar mreže ima ogromnu ulogu u sve dužoj seriji pobeda Junajteda. Zaključno sa utakmicom protiv Liverpula vezali su šest trijumfa, zauzeli treće mesto na tabeli, sa pet bodova zaostatka u odnosu na Mančester siti, koji im je i naneo poslednji poraz.

Tim Brendana Rodžersa sada zaostaje za Junajtedom deset bodova, a za liderom - Čelsijem čak 18. Statistika često ume da bude nezahvalna, ali trenutno odlično opisuje dosadašnju sezonu Liverpula:

Ekipa sa Enfilda od 1964. godine nije imala manje bodova nego ove sezone posle 16 kola!

A s druge strane, opet gostovanje, opet 1:1, opet gol u 90. za pobedu! Šesti put u poslednjih osam kola Totenhem pobeđuje ili gubi rezultatom 2:1.

Deja-vu.

Ako se izuzme gradski derbi sa Čelsijem, gde Totenhem nije imao šanse (3:0), poslednja tri gostovanja "pevaca" u Premijer ligi završena su rezultatom 1:2, uz pobedonosni gol u 90. minutu.

U Birmingemu, Hari Kejn za pobedu nad Aston Vilom. U Halu, Kristijan Eriksen za pobedu na Hal sitijem. I ove večeri, po pljusku...

Svonsi - Totenhem 1:2 (1:1) u meču 16. kola Premijer lige. Pobedonosni gol za goste postigao je Eriksen, u 90. minutu, tako da su "pevci" preskočili "labudove" na tabeli i došli na sedmo mestu, sa bodom zaostatka za Sautemptonom i Arsenalom.

Ekipu Maurisija Poketina u vođstvo je u 4. minutu doveo Kejn, četvrtim golom na poslednjih pet gostovanja u svim takmičenjima, ali je u 48. minutu neumorni Vilfred Boni postigao 20. gol ove godine, osmi od početka sezone i izjednačio na 1:1 protiv kluba koji će pokušati da ga dovede ove zime.

Eriksen je asistirao Kejnu iz kornera, a Vejn Rutlidž dodao do Bonija sa desne strane, posle čega je napadač Svonsija iz dva puta pronašao put do mreže.

I, kada se očekivao remi, Eriksen je bio ostavljen na 16 metara od gola, što se nije smelo. Namestio se, pogledao, i plasirao loptu kroz noge čuvaru u bliži, "prvi" ugao za 1:2.

Od poslednjih osam utakmica Totenhema u ligi, šest je završeno rezultatom 2:1.

Totenhem sa da ima 25 bodova, Sautemton i Arsenal 26, a Svonsi ostaje na deobi osmog mesta sa Njukaslom. Oba tima imaju po 23 boda, dva više od Liverpula koji je ranije u nedelju doživeo rezultatski debakl u derbiju sa Mančester junajtedom (3:0).

Totenhem u naredna dva kola dočekuje Barnli i gostuje Lesteru.