ЕЛ: Реал се провукао у Новгороду!

Бивши играч црно-белих постигао је 20 поена у поразу руске екипе од Мадриђана- 98:101.

Кошарка 04.12.2014 | 21:00

Мадриђани се провукли! Реал Мадрид је у фантастичном мечу тешком муком савладао Нижњи у осмом колу Евролиге- 101:98 и забележио свој шести тријумф, упркос невероватној партији Таренса Кинзија! Гости су на овом мечу добили велико појачање, пошто се Руди Фернандез опоравио од повреде и након пет недеља поново заиграо у Евролиги.

Најбољи у победничком тиму био је Серхио Ћаћо Родригез са 19 поена и шест асистенција, а Андресу Ноћионију фалио је један скок за дабл-дабл учинак пошто је меч завршио са 15 погодака и девет ухваћених лопти. У тиму из Новгорода највише је показао Тејлор Рочести који је уписао 22 поена и осам асистенција, док је некадашње крило Партизана Таренс Кинзи био је сјајан убацивши два поена мање и пет скокова.

Нижњи је у првом полувремену још једном показао да је у сјајној форми и након уводних 10 минута имали су благу предност захваљујући Тејлору Рочестију и Треју Томпкинсу- 23:20. Ни до одласка на одмор Руси нису падали у темпу, Рочестију се прикључио Паракуски у нападу, а Серхио Родригез је невероватном игром у другом кварталу спречио тим Аинарса Багацкиса да се значајније одлепи и на полувреме се отишло резултатом 44:41.

Очекивало се да ће Реал додати гас у трећој четвртини и сломити отпор домаћих, али Шпанци нису успевали да зауставе противника у нападу, док је у тиму из Новгорода и у овом периоду искочио неко други. Таренс Кинзи и Семјон Антонов вукли су руску екипу у трећем кварталу, Јанис Бурузис и Андрес Ноћиони погађали су за госте и у резултатском смислу ништа се значајније није променило пред одлучујућу деоницу- 69:68. Краљевски клуб отпочиње тај део игре одлучније и преко Родригеза и Фелипеа Рејеса након дуже времена долазе до предности, али амерички тандем Рочести - Кинзи одржавао је егал за Русе, те се у последњи минут ушло са поеном разлике за госте. У пенал завршници боље се снашао Реал који је на крају и однео победу након сјајне нападачке партије оба тима- 101:98.

Шпански клуб сада има шест победа након осам мечева и заузима прво место групе А, док је Нижњи на петој позицији са три тријумфа и пет неуспеха.