EL: Real se provukao u Novgorodu!

Bivši igrač crno-belih postigao je 20 poena u porazu ruske ekipe od Madriđana- 98:101.

Košarka 04.12.2014 | 21:00

Madriđani se provukli! Real Madrid je u fantastičnom meču teškom mukom savladao Nižnji u osmom kolu Evrolige- 101:98 i zabeležio svoj šesti trijumf, uprkos neverovatnoj partiji Tarensa Kinzija! Gosti su na ovom meču dobili veliko pojačanje, pošto se Rudi Fernandez oporavio od povrede i nakon pet nedelja ponovo zaigrao u Evroligi.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Serhio Ćaćo Rodrigez sa 19 poena i šest asistencija, a Andresu Noćioniju falio je jedan skok za dabl-dabl učinak pošto je meč završio sa 15 pogodaka i devet uhvaćenih lopti. U timu iz Novgoroda najviše je pokazao Tejlor Ročesti koji je upisao 22 poena i osam asistencija, dok je nekadašnje krilo Partizana Tarens Kinzi bio je sjajan ubacivši dva poena manje i pet skokova.

Nižnji je u prvom poluvremenu još jednom pokazao da je u sjajnoj formi i nakon uvodnih 10 minuta imali su blagu prednost zahvaljujući Tejloru Ročestiju i Treju Tompkinsu- 23:20. Ni do odlaska na odmor Rusi nisu padali u tempu, Ročestiju se priključio Parakuski u napadu, a Serhio Rodrigez je neverovatnom igrom u drugom kvartalu sprečio tim Ainarsa Bagackisa da se značajnije odlepi i na poluvreme se otišlo rezultatom 44:41.

Očekivalo se da će Real dodati gas u trećoj četvrtini i slomiti otpor domaćih, ali Španci nisu uspevali da zaustave protivnika u napadu, dok je u timu iz Novgoroda i u ovom periodu iskočio neko drugi. Tarens Kinzi i Semjon Antonov vukli su rusku ekipu u trećem kvartalu, Janis Buruzis i Andres Noćioni pogađali su za goste i u rezultatskom smislu ništa se značajnije nije promenilo pred odlučujuću deonicu- 69:68. Kraljevski klub otpočinje taj deo igre odlučnije i preko Rodrigeza i Felipea Rejesa nakon duže vremena dolaze do prednosti, ali američki tandem Ročesti - Kinzi održavao je egal za Ruse, te se u poslednji minut ušlo sa poenom razlike za goste. U penal završnici bolje se snašao Real koji je na kraju i odneo pobedu nakon sjajne napadačke partije oba tima- 101:98.

Španski klub sada ima šest pobeda nakon osam mečeva i zauzima prvo mesto grupe A, dok je Nižnji na petoj poziciji sa tri trijumfa i pet neuspeha.