ИИ лига РС: Лидери Шамчани и Звијезда Бргуле

Голом Драгослава Грујичића, Звијезда Бргуле славила је минималну побједу на гостовању у Рогатици и поново запосјела на челну позицију, искористивши неријешен резултат у дуелу два бивша прволигаша, Локомотиве и угљевичког Рудара, који је завршен резултатом 1:1. Фудбалери Модриче су тек у 9. колу први пут поражени. У дерби сусрету овог кола, Озрен је славио против чете тренера Николе Никића са 3:1.

Фудбал 12.10.2014 | 13:15

Тек у деветом покушају ове сезоне по први пут радовали су се фудбалри Фамоса, који су на свом терену са минималних 1:0 поразили Пролетер из Дворова и дошли до своје прве побједе.

Ово коло обиљежиле су домаће екипе. Вележ је са 1:0 био бољи од Горице, а истим резултатом богутовачка Младост славила је над Илићком 01. Слога Јунајтед је остварила другу побједу ове сезоне а тријумф је остварен над Гласинцем 2011 резултатом 2:1.

Поред утакмице у Брчком, побједника није било ни у Бродцу, гдје су Јединство и Раднички одиграли 2:2.

14 Младост (Р) 9 2 1 6 12 21 -9 7

Након мирољубивог првог дијела, Озрен је у вођство довео Симић у 47. минуту, да би потом искусни Борислав Лукић са своја два поготка, у 53. и 79. минуту “овјерио” побједу. Почасни погодак, дјело је “резервисте” Демоњића у другом минуту судијске надокнаде.

Борац је увјерљивом побједом против Лијешћа, повећао своју предност у односу на најближе пратиоце на четири бода.

Минерал је побиједио БСК са 2:0 и тако “побјегао” из опасне зоне. Новајлија, Борац из Козарске Дубице, побједом против Јединства од 4:2 стигао је на диобу другог мјеста.

Добојска Слога и даље посрће. Овога пута, на својим “Лукама” одиграли су само 1:1 против Жупа СП, па тако и даље држе друголигашки “фењер”. Без побједника завршен је и сусрет у Лакташима, док је Омарска остварила пету првенствену побједу.

8 Јединство 9 3 2 4 12 11 1 11
9 Минерал 9 3 2 4 11 14 -3 11