II liga RS: Lideri Šamčani i Zvijezda Brgule

Golom Dragoslava Grujičića, Zvijezda Brgule slavila je minimalnu pobjedu na gostovanju u Rogatici i ponovo zaposjela na čelnu poziciju, iskoristivši neriješen rezultat u duelu dva bivša prvoligaša, Lokomotive i ugljevičkog Rudara, koji je završen rezultatom 1:1. Fudbaleri Modriče su tek u 9. kolu prvi put poraženi. U derbi susretu ovog kola, Ozren je slavio protiv čete trenera Nikole Nikića sa 3:1.

Fudbal 12.10.2014 | 13:15

Tek u devetom pokušaju ove sezone po prvi put radovali su se fudbalri Famosa, koji su na svom terenu sa minimalnih 1:0 porazili Proleter iz Dvorova i došli do svoje prve pobjede.

Ovo kolo obilježile su domaće ekipe. Velež je sa 1:0 bio bolji od Gorice, a istim rezultatom bogutovačka Mladost slavila je nad Ilićkom 01. Sloga Junajted je ostvarila drugu pobjedu ove sezone a trijumf je ostvaren nad Glasincem 2011 rezultatom 2:1.

Pored utakmice u Brčkom, pobjednika nije bilo ni u Brodcu, gdje su Jedinstvo i Radnički odigrali 2:2.

14 Mladost (R) 9 2 1 6 12 21 -9 7

Nakon miroljubivog prvog dijela, Ozren je u vođstvo doveo Simić u 47. minutu, da bi potom iskusni Borislav Lukić sa svoja dva pogotka, u 53. i 79. minutu “ovjerio” pobjedu. Počasni pogodak, djelo je “rezerviste” Demonjića u drugom minutu sudijske nadoknade.

Borac je uvjerljivom pobjedom protiv Liješća, povećao svoju prednost u odnosu na najbliže pratioce na četiri boda.

Mineral je pobijedio BSK sa 2:0 i tako “pobjegao” iz opasne zone. Novajlija, Borac iz Kozarske Dubice, pobjedom protiv Jedinstva od 4:2 stigao je na diobu drugog mjesta.

Dobojska Sloga i dalje posrće. Ovoga puta, na svojim “Lukama” odigrali su samo 1:1 protiv Župa SP, pa tako i dalje drže drugoligaški “fenjer”. Bez pobjednika završen je i susret u Laktašima, dok je Omarska ostvarila petu prvenstvenu pobjedu.

8 Jedinstvo 9 3 2 4 12 11 1 11
9 Mineral 9 3 2 4 11 14 -3 11