Прва лига РС: Леотар остао лидер

Младост и Леотар подијелили су бодове у дербију 9. кола Прве лиге Републике Српске. Гачани су у херцеговачком дербију стигли до предности голом Рајка Ћеранића из пенала у 54. минуту, али је бод лидеру донио Неђо Тасовац шеснаест минута касније.

Фудбал 12.10.2014 | 12:53

Највише погодака виђено је на стадиону “Радолинка” у Теслићу. Сутјеска је два пута водила, преко Николе Мојовић у 31. и Гедеона Гузине у 61. минуту, али су фудбалери Пролетера два пута стизали то вођство. На 1:1 изједначио је Дејан Гаврић у 39. минуту, а Селмир Махмутовић у 67. минуту. Ипак, Фочаци су затим заиграли боље, постигли још два гола и ријешили питање побједника. Прво је Марко Мргуд у 69. минуту након грешке домаћег голмана Стефана Милкановића повисио на 3:2, а за 4:2 погодио је Дејан Рашевић у 82. минуту. Утјешни гол, свој други на мечу, за коначних 3:4, постигао је Махмутовић. Пролетер остаје закован за дно табеле, без иједне побједе у првих девет кола.

Веома занимљив меч виђен је у Градишци. Козара је головима Немање Гаврића у 12. и Милоша Шатаре у 20. минуту водила са 2:0 против Напретка, али одлични гости из Доњег Шепка нису се предавали. Успјели су на крају да дођу до 2:2, а били су близу и освајању сва три бода. Иван Нинић у 55. минуту погодио је за 1:2, а двадесет минута касније на 2:2 изједначио је Бранко Јевтић.

Текстилац је прекинуо серију неуспјешних резултата минималним тријумфом против Власенице, а једини погодак на мечу постигао је Игор Сусаковић у 37. минуту.

Истим резултатом, само тријумфом гостију, окончан је дуел Крупе и Слободе из Новог Града. Новограђани су до три бода на тешком гостовању стигли поготком Маринка Растоке на самом почетку сусрета. тачније у 9. минуту.

Подриње је било сигурно на свом терену и славило 3:0 против Дрине ХЕ. Млади Нуко Хасановић у 35. минуту довео је домаће у вођство, што је био и резултат првог полувремена. У наставку два гола Омера Мерића (82. и 86. минут), односно двије асистенције Цвијетина Павића.

Дуел Рудар Приједора и Слободе из Мркоњић Града почео је са пола сата закашњења. С обзиром да “рудари” своје домаће мечеве играју у Омарској, сусрет је морао бити помјерен за 30 минута јер је Омарска од 13 часова играла свој меч Друге лиге РС, група “Запад”, против Младости из Доње Слатине, у којем је славила 2:0. На крају, није било голова.