Prva liga RS: Leotar ostao lider

Mladost i Leotar podijelili su bodove u derbiju 9. kola Prve lige Republike Srpske. Gačani su u hercegovačkom derbiju stigli do prednosti golom Rajka Ćeranića iz penala u 54. minutu, ali je bod lideru donio Neđo Tasovac šesnaest minuta kasnije.

Fudbal 12.10.2014 | 12:53

Najviše pogodaka viđeno je na stadionu “Radolinka” u Tesliću. Sutjeska je dva puta vodila, preko Nikole Mojović u 31. i Gedeona Guzine u 61. minutu, ali su fudbaleri Proletera dva puta stizali to vođstvo. Na 1:1 izjednačio je Dejan Gavrić u 39. minutu, a Selmir Mahmutović u 67. minutu. Ipak, Fočaci su zatim zaigrali bolje, postigli još dva gola i riješili pitanje pobjednika. Prvo je Marko Mrgud u 69. minutu nakon greške domaćeg golmana Stefana Milkanovića povisio na 3:2, a za 4:2 pogodio je Dejan Rašević u 82. minutu. Utješni gol, svoj drugi na meču, za konačnih 3:4, postigao je Mahmutović. Proleter ostaje zakovan za dno tabele, bez ijedne pobjede u prvih devet kola.

Veoma zanimljiv meč viđen je u Gradišci. Kozara je golovima Nemanje Gavrića u 12. i Miloša Šatare u 20. minutu vodila sa 2:0 protiv Napretka, ali odlični gosti iz Donjeg Šepka nisu se predavali. Uspjeli su na kraju da dođu do 2:2, a bili su blizu i osvajanju sva tri boda. Ivan Ninić u 55. minutu pogodio je za 1:2, a dvadeset minuta kasnije na 2:2 izjednačio je Branko Jevtić.

Tekstilac je prekinuo seriju neuspješnih rezultata minimalnim trijumfom protiv Vlasenice, a jedini pogodak na meču postigao je Igor Susaković u 37. minutu.

Istim rezultatom, samo trijumfom gostiju, okončan je duel Krupe i Slobode iz Novog Grada. Novograđani su do tri boda na teškom gostovanju stigli pogotkom Marinka Rastoke na samom početku susreta. tačnije u 9. minutu.

Podrinje je bilo sigurno na svom terenu i slavilo 3:0 protiv Drine HE. Mladi Nuko Hasanović u 35. minutu doveo je domaće u vođstvo, što je bio i rezultat prvog poluvremena. U nastavku dva gola Omera Merića (82. i 86. minut), odnosno dvije asistencije Cvijetina Pavića.

Duel Rudar Prijedora i Slobode iz Mrkonjić Grada počeo je sa pola sata zakašnjenja. S obzirom da “rudari” svoje domaće mečeve igraju u Omarskoj, susret je morao biti pomjeren za 30 minuta jer je Omarska od 13 časova igrala svoj meč Druge lige RS, grupa “Zapad”, protiv Mladosti iz Donje Slatine, u kojem je slavila 2:0. Na kraju, nije bilo golova.