Ф1: Хамилтон о посљедњих пет трка

Возач Мерцедеса Луис Хамилтон рекао је да ће у последњих пет трка у шампионату Формуле један возити најбоље што зна како би задржао вођство у генералном пласману и освојио шампионску титулу.

Остали спортови 24.09.2014 | 15:15

Хамилтон је у недељу победио у трци за Велику награду Сингапура и стекао три бода предности у генералном пласману у односу на клупског колегу Ника Розберга.

Розберг је уочи трке имао 22 бода предности, али је трку завршио у 14. кругу због проблема са мењачем.

"Морате да размишљате само о наредној трци, али задовољан сам својим наступом и пол позицијом у Сингапуру. Желим да будем сигуран да ће ових пет последњих трка, ако се више никада не будем тркао, бити најбоље које сам возио", рекао је Хамилтон.

До краја шампионата Формуле један возиће се још пет трка. У недељу 5. октобра на стази Сузука на програму је трка за Велику награду Јапана, седам дана касније трка за Велику награду Русије, а 2. новембра трка Формуле један возиће се у САД.

Претпоследња трка возиће се 9. новембра у Бразилу, а последња 23. новембра за Велику награду Абу Дабија.

Хамилтон је први у конкуренцији возача са 241 бодом, Розберг има три бода мање, а трећи је Данијел Рикардо из Ред Була са 181 бодом.