Барнли наљутио Челси за коначних 1:3!

Домаћин повео већ у 14. минуту преко Арфилда, али је то само покренуло силовите акције екипе Жозеа Муриња – 1:3.

Фудбал 19.08.2014 | 12:45

Одбрана још не штима најбоље, али везни ред и напад Челсија изгледају паклено! То је на својој кожи осетио повратник у Премијер лигу, Барнли, који није имао довољно снаге, али ни квалитета да се супоростави машинерији Жозеа Муриња – 1:3 (1:3).

Већ од самог старта меча било је јасно ко ће се питати за коначан исход овг меча, јер је везни ред са Матићем, Фабрегасом, Азаром и Оскаром деловао прилично самоуверено.

Ипак, Барнли је искористио први пропуст одбране Плаваца. Лопта се након прилично безазленог корнера домаћих изненада поново нашла у шеснаестерцу Челсија, стигла до Арфилда, који је само закорачио у казнени простор и послао пројектил иза гола Тибоа Куртое.

Челси ни једног тренута није испао из свог ритма, само три минута касније спетљала се домаћа одбрана, лопта се од стативе одбила на ноге Дијегу Кости, што је овај сурово казнио.

У 21. минуту акција Плаваца из уџбеника, брзи пасови Матића, Фабрегаса, Азара и потом рутинска егзекуција Ширлеа, за преокрет после само седам минута игре.

Меч је био решен већ у 34. минуту. Фабрегас је перфектно извео прекид, господар сваког шеснаестерца Бранислав Ивановић се лагано ослободио свог чувара и без проблема поставио коначан резултат овог меча.

Друго полувреме је било само ствар рутине квалитетног тима из Лондона, па је Жозе Мурињо искористио прилику да испроба још нека тактичка решења.

На одушевљење гостујуће публике Португалац је на терен у 84. минуту послао и Дидијеа Дрогбу, који је до краја меча успео једном да угрози Хетона, али не и да постигне првенац по повратку у биши клуб.