Barnli naljutio Čelsi za konačnih 1:3!

Domaćin poveo već u 14. minutu preko Arfilda, ali je to samo pokrenulo silovite akcije ekipe Žozea Murinja – 1:3.

Fudbal 19.08.2014 | 12:45

Odbrana još ne štima najbolje, ali vezni red i napad Čelsija izgledaju pakleno! To je na svojoj koži osetio povratnik u Premijer ligu, Barnli, koji nije imao dovoljno snage, ali ni kvaliteta da se suporostavi mašineriji Žozea Murinja – 1:3 (1:3).

Već od samog starta meča bilo je jasno ko će se pitati za konačan ishod ovg meča, jer je vezni red sa Matićem, Fabregasom, Azarom i Oskarom delovao prilično samouvereno.

Ipak, Barnli je iskoristio prvi propust odbrane Plavaca. Lopta se nakon prilično bezazlenog kornera domaćih iznenada ponovo našla u šesnaestercu Čelsija, stigla do Arfilda, koji je samo zakoračio u kazneni prostor i poslao projektil iza gola Tiboa Kurtoe.

Čelsi ni jednog trenuta nije ispao iz svog ritma, samo tri minuta kasnije spetljala se domaća odbrana, lopta se od stative odbila na noge Dijegu Kosti, što je ovaj surovo kaznio.

U 21. minutu akcija Plavaca iz udžbenika, brzi pasovi Matića, Fabregasa, Azara i potom rutinska egzekucija Širlea, za preokret posle samo sedam minuta igre.

Meč je bio rešen već u 34. minutu. Fabregas je perfektno izveo prekid, gospodar svakog šesnaesterca Branislav Ivanović se lagano oslobodio svog čuvara i bez problema postavio konačan rezultat ovog meča.

Drugo poluvreme je bilo samo stvar rutine kvalitetnog tima iz Londona, pa je Žoze Murinjo iskoristio priliku da isproba još neka taktička rešenja.

Na oduševljenje gostujuće publike Portugalac je na teren u 84. minutu poslao i Didijea Drogbu, koji je do kraja meča uspeo jednom da ugrozi Hetona, ali ne i da postigne prvenac po povratku u biši klub.