Барса - Реал 2:1

Кошаркаши Барселоне савладали су у трећој утакмици финала АЦБ лиге у Блауграни екипу Реал Мадрида 94:79, те су повели с 2:1 у серији.

Кошарка 25.06.2014 | 16:00

Од самог почетка утакмице Барселона је доминирала. Погађали су из свих позиција, а предност је из напада у напад расла. Краљеви нису имали одговор за расположене Каталонце, а након 10 минута игре Барселона је имала 11 поена предности, 31:20.

Успио је Реал да се у другој четвртини врати у утакмицу. Спустили су предност на само минус пет, 45:40, али је Барселона фантастичном завршницом првог полувремена поново подигла предност, те се на одмор отишли с 12 разлике, 52:40.

Фантастична игра Барселоне настављена је и у другом полувремену. Реал није имао одговор на заиста изузетну нападачку игру великог ривала, а након 30 минута игре Барса је имала 17 поена предности, 80:63.

Посљедња дионица није донијела ништа ново. На паркету је постојала само једна екипа, Барселона, која је на крају стигла до веома важне побједе, која их доводи на корак до титуле првака Шпаније.

Каталонце је до побједе водио Хуан Карлос Наваро с 19 поена, Бред Олесон је додао 15, док је код Реала Серхио Љуљ убацио 15.