Barsa - Real 2:1

Košarkaši Barselone savladali su u trećoj utakmici finala ACB lige u Blaugrani ekipu Real Madrida 94:79, te su poveli s 2:1 u seriji.

Košarka 25.06.2014 | 16:00

Od samog početka utakmice Barselona je dominirala. Pogađali su iz svih pozicija, a prednost je iz napada u napad rasla. Kraljevi nisu imali odgovor za raspoložene Katalonce, a nakon 10 minuta igre Barselona je imala 11 poena prednosti, 31:20.

Uspio je Real da se u drugoj četvrtini vrati u utakmicu. Spustili su prednost na samo minus pet, 45:40, ali je Barselona fantastičnom završnicom prvog poluvremena ponovo podigla prednost, te se na odmor otišli s 12 razlike, 52:40.

Fantastična igra Barselone nastavljena je i u drugom poluvremenu. Real nije imao odgovor na zaista izuzetnu napadačku igru velikog rivala, a nakon 30 minuta igre Barsa je imala 17 poena prednosti, 80:63.

Posljednja dionica nije donijela ništa novo. Na parketu je postojala samo jedna ekipa, Barselona, koja je na kraju stigla do veoma važne pobjede, koja ih dovodi na korak do titule prvaka Španije.

Katalonce je do pobjede vodio Huan Karlos Navaro s 19 poena, Bred Oleson je dodao 15, dok je kod Reala Serhio Ljulj ubacio 15.