ABA: Zvezda dominantno do 10-0!

Sigurna pobeda crveno-belih, za nastavak perfektnog "jadranskog" niza.  Zvezda ubedljiva protiv Zadra, na kraju +27 za nastavak serije.  Košarkaši Crvene zvezde u 10. kolu ABA lige u dvorani "Aleksandar Nikolić" savladali su ekipu Zadra, 97:70.

Košarka 10.12.2018 | 09:45
Izabranici trenera Milana Tomića odigrali su odličan meč i posle deset odigranih kola još ne znaju za poraz.

Bila je to igra koju su crveno-beli kontrolisali od početka do kraja, reklo bi se da su do novog trijumfa stigli sa pola gasa, taman da se pripreme za ono što ih očekuje u sredu u Evrokupu protiv ekipe Breše.

Crveno-beli posle su skoro posle mesec dana igrali pred svojim navijačima i odlužili su im se na najlepši način.

Sve je u njihovoj igri bilo kako treba, počevši od odbrane, pa do efikasnog napada u meču u kojem su izabranici Milana Tomića postigli čak deset trojki iz ukupno 18 pokušaja.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji je bio Džo Reglend sa 17 poena, Stratos Perperoglu je postigao 15, Maik Cirbes poen manje, a Boriša Simanić 11.

Kod Zadra, jedino se izdvojio Kvami Von sa 16 poena.

U narednom jedanaestom kolu Crvena zvezda u subotu 15. decembra gostuje Mega Bemaksu, dok Zadar dan ranije dočekuje Igokeu.

Jesenja pauza je došla i prošla, a Zvezda je ostala u ritmu i 12. put uzastopno pobedila goste iz Dalmacije.

Ekipa Milana Tomića savladala je Zadar u crveno-belom "Pioniru" i ostala perfektna na vrhu tabele ABA lige,

ZVEZDA - ZADAR 97:70 (22:16, 23:17, 34:20, 18:17)

Rutinskom kontrolom igre i rezultata, "jadranski" lider nije se previše umorio protiv tima Ante Nazora, koji je bio konkurentan samo u prvih nekoliko minuta. U preostale tri i po četvrtine, za stanje na terenu i na semaforu pitao se samo domaćin, u čijem su se timu svi upisali u listu strelaca.

Najefikasniji je bio Džo Reglend sa 17 poena (i šest asistencija), Stratos Perperoglu dodao je 15, Maik Cirbes 14, a Boriša Simanić 11, uključujući i tri trojke. U odsustvu povređenog Filipa Čovića, ulogu drugog "pleja" poneo je Nemanja Nenadić i za 17 minuta u igri postigao isti broj poena kao i veteran Mo Faje - osam.

Tomić je delio minutažu svim igračima, a oni su mu uzvratili ubedljivim trijumfom i timskom igrom, u kojoj su podelili 25 asistencija na 36 pogodaka iz igre. Mirnim pristupom na obe strane terena, crveno-beli su definitivno prelomili meč u trećoj četrvtini, u kojoj su postigli čak 34 poena i u finišu prebacili granicu od "plus 20" poena.

Uz povremene, kratke reakcije Zadrana, ta prednost je rasla do kraja, kada je publika tražila da crveno-beli "napadnu" stotku, ali ona ipak nije bila prioritet šampionu Srbije, koji će na istom mestu u sredu igrati meč odluke u grupnoj fazi Evrokupa. U duelu protiv Breše u "Pioniru" Zvezda će imati šansu da praktično obezbedi plasman u Top 16 fazu.

Trijumfom protiv Zadra, crveno-beli su napravili dobar uvod u taj meč.

Uspela je Crvena zvezda da iskoristi dvonedeljnu reprezentativnu pauzu na najbolji način. Solidno su delovali crveno-beli protiv Zadra u Pioniru gde su stigli do ubedljive pobede od 97:70. Najviše je ova razlika bila na semaforu zbog dobre igre Zvezde u drugom poluvremenu, odnosno trećoj deonici, kada su domaći prelomili utakmicu.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bili su Džo Regland (17p), Stratos Perperoglu (15p) i Majk Cirbes (14p). Boriša Simanić je dodao 11. Generalno, dobra je ovo uvertira Zvezde pred meč protiv Breše u Evrokupu. Taj duel je na programu u sredu od 19 časova.

Zvezda je u prvom poluvremenu pre svega dobro šutirala. Trojke je pucala 5/8 i sa takvim procentima, uz 50% za dva poena, Zadar nije imao mnogo šansi u prvih 20 minuta. Bilo je tokom njega oscilacija u igri tima Milana Tomića koji je probao malo da osveži sastav tako što je dao šansu Dejanu Davidovcu i Nemanji Nenadiću. Takođe, Boriša Simanić je imao svoje minute i solidno ih je koristio. Glavni igrač bio je Regland koji je poput šila prolazio odbranu Zadra, a pratio ga je Cirbes sa 10 datih poena.

Prilično je to bilo dobro prvo poluvreme za Zvezdu koja je na veliki odmor otišla s prednošću od 45:33. Dakle, s 12 poena suficita, a najveću protivtežu činio je prošlogodišnji košarkaš Partizana Kvame Von s 11 ubačenih poena posle 20 minuta igre. Sve je to nagoveštavalo da Zvezda ima dobru podlogu za nastavak utakmice.

Upravo su Regland i Cirbes na početku treće deonice nosili Zvezdu pa su crveno-beli došli do prednosti od 15 poena razlike (50:35). Imala je Zvezda nekoliko šansi da pobegne na veću razliku, ali je Zadar uspevao da ostane u igri, najviše zato što su crveno-beli slabo branili prodore protivnika.

Sa dve trojke iz ćoška preko Lazića i Berona Zvezda je ubacila u veću brzinu, pa je posle nesportske greške stigla do najveće prednosti od 22 poena razlike pri rezultatu 70:48. Delovalo je da tu više nema dileme niti prostora da se Zadar vrati u utakmicu. Stvarno su domaći izdominirali treću deonicu i napravili zalihu od 26 poena. Tu je mogao da se svira kraj...

Zvezda je uhvatila dobar zalet za Brešu. U ABA ligi crveno-beli sada imaju skor od 10 pobeda i nijednog poraza.

ABA LIGA: Crvena zvezda - Zadar 97:70 (22:16, 23:17, 34:20, 18:17)
Dvorana Aleksandar Nikolić

Sudije: Sreten Radović, Igor Dragojević, Uroš Nikolić

ZVEZDA: Reglend 17 (6 as), Perperoglu 15, Davidovac 3 (6 sk, 6 as), Nenadić 8, Lazić 3, Faje 8, Beron 7, Dobrić, Ristić 4, Simanić 11 (3/4 za tri), Cirbes 14, Odžo 7. Timski: 26/46 za dva, 10/18 za tri, 15/20 sl. bacanja, 31 skok (20-11), 25 asistencija, 9 ukradenih, 10 izgubljenih lopti

ZADAR: Bašić 3, Megeriti 6, Krajina 9, Von 16, Dašić 16, Vuković 2, Brzoja 2, Špralja 5, Tomas 1, Litl 14 (3/5 za tri), Božić 6, Planinić. Timski: 17/38 za dva, 9/25 za tri, 9/13 sl. bacanja, 27 skokova (18-9), 20 asistencija, 3 ukradene, 15 izgubljenih lopti.

Cedevita - Olimpija 95:82

TABELA: Zvezda 10-0, Budućnost 7-2, Mega 7-2, Cedevita 6-4, Partizan 5-5, FMP 4-6, Igokea 4-6, Cibona 3-6, Krka 3-6, Olimpija 3-7, Zadar 3-7, Mornar 3-7.

Izvor: mondo.rs/B92/mozzartsport