АБА: Звезда доминантно до 10-0!

Сигурна победа црвено-белих, за наставак перфектног "јадранског" низа.  Звезда убедљива против Задра, на крају +27 за наставак серије.  Кошаркаши Црвене звезде у 10. колу АБА лиге у дворани "Александар Николић" савладали су екипу Задра, 97:70.

Кошарка 10.12.2018 | 09:45
Изабраници тренера Милана Томића одиграли су одличан меч и после десет одиграних кола још не знају за пораз.

Била је то игра коју су црвено-бели контролисали од почетка до краја, рекло би се да су до новог тријумфа стигли са пола гаса, таман да се припреме за оно што их очекује у среду у Еврокупу против екипе Бреше.

Црвено-бели после су скоро после месец дана играли пред својим навијачима и одлужили су им се на најлепши начин.

Све је у њиховој игри било како треба, почевши од одбране, па до ефикасног напада у мечу у којем су изабраници Милана Томића постигли чак десет тројки из укупно 18 покушаја.

У победничкој екипи најефикаснији је био Џо Регленд са 17 поена, Стратос Перпероглу је постигао 15, Маик Цирбес поен мање, а Бориша Симанић 11.

Код Задра, једино се издвојио Квами Вон са 16 поена.

У наредном једанаестом колу Црвена звезда у суботу 15. децембра гостује Мега Бемаксу, док Задар дан раније дочекује Игокеу.

Јесења пауза је дошла и прошла, а Звезда је остала у ритму и 12. пут узастопно победила госте из Далмације.

Екипа Милана Томића савладала је Задар у црвено-белом "Пиониру" и остала перфектна на врху табеле АБА лиге,

ЗВЕЗДА - ЗАДАР 97:70 (22:16, 23:17, 34:20, 18:17)

Рутинском контролом игре и резултата, "јадрански" лидер није се превише уморио против тима Анте Назора, који је био конкурентан само у првих неколико минута. У преостале три и по четвртине, за стање на терену и на семафору питао се само домаћин, у чијем су се тиму сви уписали у листу стрелаца.

Најефикаснији је био Џо Регленд са 17 поена (и шест асистенција), Стратос Перпероглу додао је 15, Маик Цирбес 14, а Бориша Симанић 11, укључујући и три тројке. У одсуству повређеног Филипа Човића, улогу другог "плеја" понео је Немања Ненадић и за 17 минута у игри постигао исти број поена као и ветеран Мо Фаје - осам.

Томић је делио минутажу свим играчима, а они су му узвратили убедљивим тријумфом и тимском игром, у којој су поделили 25 асистенција на 36 погодака из игре. Мирним приступом на обе стране терена, црвено-бели су дефинитивно преломили меч у трећој четрвтини, у којој су постигли чак 34 поена и у финишу пребацили границу од "плус 20" поена.

Уз повремене, кратке реакције Задрана, та предност је расла до краја, када је публика тражила да црвено-бели "нападну" стотку, али она ипак није била приоритет шампиону Србије, који ће на истом месту у среду играти меч одлуке у групној фази Еврокупа. У дуелу против Бреше у "Пиониру" Звезда ће имати шансу да практично обезбеди пласман у Топ 16 фазу.

Тријумфом против Задра, црвено-бели су направили добар увод у тај меч.

Успела је Црвена звезда да искористи двонедељну репрезентативну паузу на најбољи начин. Солидно су деловали црвено-бели против Задра у Пиониру где су стигли до убедљиве победе од 97:70. Највише је ова разлика била на семафору због добре игре Звезде у другом полувремену, односно трећој деоници, када су домаћи преломили утакмицу.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде били су Џо Регланд (17п), Стратос Перпероглу (15п) и Мајк Цирбес (14п). Бориша Симанић је додао 11. Генерално, добра је ово увертира Звезде пред меч против Бреше у Еврокупу. Тај дуел је на програму у среду од 19 часова.

Звезда је у првом полувремену пре свега добро шутирала. Тројке је пуцала 5/8 и са таквим процентима, уз 50% за два поена, Задар није имао много шанси у првих 20 минута. Било је током њега осцилација у игри тима Милана Томића који је пробао мало да освежи састав тако што је дао шансу Дејану Давидовцу и Немањи Ненадићу. Такође, Бориша Симанић је имао своје минуте и солидно их је користио. Главни играч био је Регланд који је попут шила пролазио одбрану Задра, а пратио га је Цирбес са 10 датих поена.

Прилично је то било добро прво полувреме за Звезду која је на велики одмор отишла с предношћу од 45:33. Дакле, с 12 поена суфицита, а највећу противтежу чинио је прошлогодишњи кошаркаш Партизана Кваме Вон с 11 убачених поена после 20 минута игре. Све је то наговештавало да Звезда има добру подлогу за наставак утакмице.

Управо су Регланд и Цирбес на почетку треће деонице носили Звезду па су црвено-бели дошли до предности од 15 поена разлике (50:35). Имала је Звезда неколико шанси да побегне на већу разлику, али је Задар успевао да остане у игри, највише зато што су црвено-бели слабо бранили продоре противника.

Са две тројке из ћошка преко Лазића и Берона Звезда је убацила у већу брзину, па је после неспортске грешке стигла до највеће предности од 22 поена разлике при резултату 70:48. Деловало је да ту више нема дилеме нити простора да се Задар врати у утакмицу. Стварно су домаћи издоминирали трећу деоницу и направили залиху од 26 поена. Ту је могао да се свира крај...

Звезда је ухватила добар залет за Брешу. У АБА лиги црвено-бели сада имају скор од 10 победа и ниједног пораза.

АБА ЛИГА: Црвена звезда - Задар 97:70 (22:16, 23:17, 34:20, 18:17)
Дворана Александар Николић

Судије: Сретен Радовић, Игор Драгојевић, Урош Николић

ЗВЕЗДА: Регленд 17 (6 ас), Перпероглу 15, Давидовац 3 (6 ск, 6 ас), Ненадић 8, Лазић 3, Фаје 8, Берон 7, Добрић, Ристић 4, Симанић 11 (3/4 за три), Цирбес 14, Оџо 7. Тимски: 26/46 за два, 10/18 за три, 15/20 сл. бацања, 31 скок (20-11), 25 асистенција, 9 украдених, 10 изгубљених лопти

ЗАДАР: Башић 3, Мегерити 6, Крајина 9, Вон 16, Дашић 16, Вуковић 2, Брзоја 2, Шпраља 5, Томас 1, Литл 14 (3/5 за три), Божић 6, Планинић. Тимски: 17/38 за два, 9/25 за три, 9/13 сл. бацања, 27 скокова (18-9), 20 асистенција, 3 украдене, 15 изгубљених лопти.

Цедевита - Олимпија 95:82

ТАБЕЛА: Звезда 10-0, Будућност 7-2, Мега 7-2, Цедевита 6-4, Партизан 5-5, ФМП 4-6, Игокеа 4-6, Цибона 3-6, Крка 3-6, Олимпија 3-7, Задар 3-7, Морнар 3-7.

Извор: мондо.рс/Б92/моззартспорт